Lugejakiri: Rongisõit Teadusmaale

Möödunud neljapäeval sai sadakond inimest Kuressaare gümnaasiumis osa AB-kooli avastusretkest Teadusmaale.

See ettevõtmine oli mõeldud tulevastele I klassi õpilastele esmatutvumiseks teaduse põnevama poolega. Ürituse eestvedajad olid 11.–12. klassi Teadusmaa projektigrupi õpilased Sirje Kereme juhendamisel.

Kui teadusrongi vagunid iseliikurist veduri järel aulasse sisenesid, algas nii koolieelikutele kui ka nende vanematele teadusteatri etendus 12.a klassis õppiva Karoli Priske eestvedamisel.

Pooletunnises rongisõidul põhinevas etenduses demonstreeriti ühegi energiaallikata, kuid nutika tehnoloogia abil liikuvat sõiduvahendit, imiteeriti tornaadot ja korraldati vaatajate silme all väiksemat sorti vulkaanipurse.
Palju elevust tekitasid ka ligi meetrise läbimõõduga seebimullid, mida tulevased koolijütsid haarata püüdsid. Lisaks tehti mitmesuguseid katseid, näiteks demonstreeriti, kuidas saada terve muna pudelisse.

Viimaks sõitis lava ette väike robot, mille vaimustusest toolilt püsti hüpanud lapsed sekundite jooksul sisse piirasid.

Robotid jätsidki meeldejäävaima mälestuse – üks poiss ütles, et tahab just seetõttu nii väga kooli minna, et saaks robootikaga tegeleda.

Teadusteatri etendusele järgnesid üheteistkümnendike kavandatud praktilised õpitoad.

Samal ajal kui lapsed teadusega esmatutvust tegid, said lapsevanemad proovida tehnoloogia rakendamise võimalusi õppetöös: näidata SMART-vastamispultidega testi lahendades oma nupukust, tutvuda hariduslike arvutimängudega ja nutitelefonide rakendusvõimalustega koolitöös.

Kogu ettevõtmist võib pidada igati õnnestunuks ning paljude osalejate ja korraldajate meelest võiks sellest saada lausa traditsioon. Nagu ütles lapsevanem Laura Kuhi: “Lastel oli põnev ja endal samuti, mis oligi peamine!”

Laura Oolup
Kuressaare gümnaasiumi abiturient, Teadusmaa projektigrupis osaleja

Print Friendly, PDF & Email