Kalli külast varastati mesitaru (3)

Märtsi lõpul avastati, et Valjala vallas on varastatud mesitaru koos mesilastega. 

“Mesitaru võidi varastada 20. ja 30. märtsi vahel. Iga päev ei käi ju seal tarude juures,” selgitas piirkonna tuntuim mesinik Leevi Väli, kellel on üle Saaremaa laiali kokku 30 mesilat.

Eelmise kuu lõpus kaotsi läinud taru kuulus mesilasse, mis asub Kalli küla lähedal Kallemäe koolist Valjala poole viiva suure tee ääres. Et kevadel pole puud veel lehtes, paistsid tarud tee peale ära.

“See oli korpustaru, selle võtab üks mees sülle ja viib minema,” ütles mesinik. Kahju tekitati talle laias laastus umbes 250 eurot, kuna mesilast oli välja otsitud kõige suurem pere. “Varas pidi olema asjatundja, sest ta vaatas teisi peresid ka,” märkis Leevi Väli, kuid kedagi kahtlustada ta ei oska.

Seda, et varas tabatakse, peab ta sama tõenäoliseks kui nõela leidmist heinakuhjast. “Pole isegi 0,1 protsenti tõenäoline, et välja tuleb,” oli taruomanik pessimistlik.

Politseile andis ta vargusest teada vaid seetõttu, et märk oleks maas. “Teised mesinikud arvasid ka, et peab ikka teada andma, sest nüüd ju internetis näha, kus mesilad asuvad,” rääkis ta meevarastele lihtsaks tehtud elust.

Mee suurtootjal pole see esimene kord varguse ohvriks langeda. Juulis 2009 viisid vargad Saaremaa suurimaks mesinikuks tituleeritud Välilt ära kuus Vanalõve külas varjulises metsatukas olnud mesitaru, tekitades vargusega 20 000 krooni kahju.

“Need tarud, mis siis ära viidi, olid suured tarud ja mett täis, nii et kahe mehega ei tõsta taru üles – nelja meest oli vaja,” kirjeldas Leevi Väli toonast mesitarude kadumist, märkides, et neid tarusid pole siiani üles leitud.

Ivika Laanet, Tõnu Veldre

Print Friendly, PDF & Email