Orissaare gümnaasiumi remont võib alata juulis (2)

Orissaare gümnaasiumihoone rekonstrueerimisprojekt, mis osales KOIT-kava reservprojektide taotlusvoorus, sai positiivse otsuse toetuse edasiseks taotlemiseks.

Orissaare valla ehitusnõunik Martin Käärid ütles, et kui kõik läheb planeeritult, algavad tööd juulikuus ja esmalt võetakse ette koolimaja vana osa.

Ühtlasi on tulevikus kavas kolida gümnaasiumihoone ühte ossa Orissaare muusikakool, mis praegu töötab kolmes eraldi majas ega saa ruumipuudusel rohkem õpilasi vastu võtta.

Orissaare gümnaasiumi rekonstrueerimise maksimaalne toetussumma on 861 432,13 eurot. “Vald paneb raha juurde niipalju, kui vaja on, et koolimaja korda saaks, praegu ma lisatava summa täpset suurust veel ei tea,” lausus Orissaare vallavanem Vello Runthal.

Siseministeeriumi regionaalpoliitika büroo peaspetsialist Andres Heldring täpsustas, et Orissaarele anti regionaalministri eile hommikul allkirjastatud käskkirjaga õigus hakata toetust taotlema, mitte veel lõplik rahastus.

“Kui seni oli Orissaare gümnaasium KOIT-kava reservnimekirjas n-ö ootel, siis nüüd võib vallavalitsus selle käskkirja alusel esitada EAS-ile taotluse toetuse saamiseks,” selgitas Heldring. Ta lisas, et projekti lõpliku rahastamisotsuse teeb EAS pärast vajalike dokumentide laekumist.

Toetuse taotlemise õigus anti lisaks Orissaarele veel seitsmele KOIT-kava reservnimekirja projektile, Saaremaalt oli Orissaare gümnaasiumi projekt ainus.

Print Friendly, PDF & Email