Neljale noorele inimröövlile taotletakse tingimisi karistusi (54)

KAHETSEVAD: Kohtualused (vasakult) Ann Särel, Katre Kundrats ja Reti Lina eile kohtumajas enne istungi algust. Foto: Sander Ilvest

Foto: Sander Ilvest

Kuressaare kohtumajas alustati eile kohtupidamist nelja noore naise üle, keda süüdistatakse inimröövis.

Kõik kohtualused nõustusid nii süüdistuse kui ka nõutava tingimisi karistusega ja kahetsesid kordasaadetut.

Naisi süüdistatakse selles, et nad tänavu 11. jaanuari öösel tungisid kannatanule, nende ühisele naistuttavale tüli käigus kallale. See lugu juhtus Salme vallas Mändjala ja Salme vahelisel teelõigul.

Kannatanut tiriti juustest ja topiti ta sõiduauto pagasiruumi. Seejärel luuk suleti ja seltskond sõitis edasi Salme poole. Mingil hetkel, kuuldes kannatanu häält, auto peatati ja kannatanult võeti ära mobiiltelefon, millega ta üritas abi kutsuda. SIM-kaart võeti telefonist välja ja pagasiluuk löödi uuesti kinni. Umbes 15 minuti pikkuse autosõidu järel lasti kannatanu pagasiruumist välja ja jäeti tundmatus kohas metsavahelisel kruusateel maha.

Prokurör rõhutas, et kannatanu oli kergelt riides ja tarvitanud alkoholi, õues oli kella viie ajal hommikul ilmajaama andmetel tuul ja –4 kraadi külma ning sadas lund. Väljas oli veel pime. Kuna kannatanu telefonist oli SIM-kaart välja võetud, ei saanud ta ka abi kutsuda.

Kannatanu jäeti maha umbes 42 kilomeetrit Kuressaarest. Ta eksles ligi kaks tundi ringi ja jõudis lõpuks Vintri külla ühte tallu, kus elanikud olid kodus. Sealt õnnestus tal helistada emale, kes talle järele tuli ja ta koju viis.

Prokurör ütles, et kannatanu võinuks alajahtumise tagajärjel saada tõsise tervisekahjustuse või koguni surra. Ka tekitati kannatanule 70 euro suurune varaline kahju. Selle summa on kohtualused kannatanule hüvitanud.

 

Teise raskusastme kuriteo sooritamise eest peavad kannatanud maksma ka sunniraha 1,5 palgamäära ulatuses ehk 532,50 eurot. Kohtualuste kaitsjad palusid sunniraha ajatada aasta peale ja et kaitsjakulud tasuks riik.

Kohus kuulutab otsuse välja esmaspäeval kell 14.


Ohver sai kõvasti külmetada

Talvisesse Sõrve metsa maha jäetud neiule, kes oli paar tundi ringi ekselnud, ukse avanud Vintri küla elanik Hans Sepp ütles, et ootamatu külaline paistis olevat kõvasti külmetanud ja rääkis üsna vähe.

Hans Sepale algas siiani selgelt meeles olev hommik tookord kella 4–5 paiku, kui võõras naisterahvas puuoksaga tema magamistoa aknale kopsis. Pika säärega saabastes, lühikeses kleidis ja õhukeses jopes noor naine palus end tuppa lasta. “Tuli sisse ja istus kööki laua äärde, aga ühtegi sõna ei rääkinud,” meenutas Hans Sepp, kelle sõnul oli naine tugevasti külma saanud. “Keetsin talle kohvi, sest ta paistis tõesti külmunud olevat,” ütles Sepp.

Hans Sepa mäletamist mööda oli tema köögilaua taga istunud noor naine rahulik, kuid üsna endast väljas. Küsimise peale rääkis ta Hans Sepale, kuidas teda oli auto pagasiruumis metsa toodud ja siis tundmatusse kohta ilma telefonita maha jäetud. “Ma küsisin siis, et kas mingid mehed kasutasid tema kallal vägivalda, aga ta vastas, et naisterahvad,” rääkis Hans Sepp. “Siis ma olin vait, sest sellist asja kuulsin ma elus esimest korda.”

Ka olevat naised oma ohvrit ähvardanud, et kui ta juhtunust kellelegi räägib, jääb see tema viimaseks rääkimiseks.

Hans Sepa sõnul ei osanud noor naine vastata, kust ta tuli või kuhu ta omast arust oli välja jõudunud. Paaritunnisest öisest käimisest külmunud naine rääkis võõrustajale, et enne Hans Sepa koduni jõudmist oli ta käinud mööda teeäärseid maju ja koputanud, aga üheski majas ust ei avatud. Lõpuks võttis naine Sepa telefoni teel ühendust oma emaga, kes ta seejärel ära viis. Rohkem ei ole Hans Sepp varahommikust võõrast kohanud.

Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email