Saarlased ihkavad nii talvel kui ka suvel palmi alla (1)

KUHU REISIDA? Wrisi reisibüroo Saaremaa büroo reisikonsultant Maret Kivi ja büroo juhataja Anne Saar on alati valmis kaardil mõne hea reisisihtkoha kätte näitama. Foto: Sander Ilvest

KUHU REISIDA? Wrisi reisibüroo Saaremaa büroo reisikonsultant Maret Kivi ja büroo juhataja Anne Saar on alati valmis kaardil mõne hea reisisihtkoha kätte näitama. Foto: Sander Ilvest

Saaremaal asuvate reisibüroode esinduste andmeil eelistavad saarlased puhkuse veeta eksootilistes paikades. Talvehooajal on nauditud ka suusareise, ent enamasti on akude laadimiseks valitud siiski mõni suvesoe paik.

Wrisi reisibüroo turundusjuhi Ulvi Põllu sõnutsi oli läinud aasta väga hea reisiaasta. Reisibüroo käive kasvas mullu võrreldes 2012. aastaga 10 protsenti, olles üle 10 miljoni euro. Üle poole Wrisi käibest moodustab lennupiletite müük, mis kasvas 8 protsenti, majutuse müük kasvas üle 15 protsendi ning vaatamata möödunud aasta ilusale suvele suurenes ka pakettreiside müük ligi 17 protsenti.

Puhkusereiside müüki suurendas Wrisi kogemusel kindlasti kasvav huvi eksootilisemate kaugsihtkohtade vastu nagu Tai, Maldiivid, Seišellid, Mauritius, Sri Lanka, Mehhiko ja Vietnam. Wrisi Saaremaa büroo reisikonsultandi Maret Kivi ja büroo juhataja Anne Saare sõnutsi küsitakse neilt tihtilugu Novatoursi pakutavate reisipakettide kohta.

Ulvi Põllu lisas, et talvekuudel on väga populaarne sihtkoht Saksamaa, seda just suusasõprade seas, sest ilmselt minnakse sealt kaudu Alpidesse. Enim on tehtud reise lähinaabrite juurde Soome, Venemaale ja Rootsi, kuid populaarsed kohad olid ka Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Ameerika Ühendriigid ja uue sihtkohana Vietnam. Jätkuvalt kasvab Eestimaa spaade populaarsus. “Spaapaketid on Wrisi klientide seas nõutud aastaringselt,” kinnitas Põllu.

Ka Estraveli Kuressaare büroo on täheldanud, et saarlased armastavad eksootilisi paiku. Nende turundus- ja kommunikatsioonidirektor Janika Ritson nentis, et talvel ja kevadel on kasvamas just Taisse reisijate arv. Kindlasti on sellele kaasa aidanud jaanuaris alanud viisavabadus kuni 30-päevastele turismireisidele ning muidugi ka hea kliima ja põnevat avastamist pakkuv loodus.

Lisaks reisitakse talvehooajal Roheneemesaartele, Dominikaani vabariiki, Kanaari saartele ja Balile. Paljud noored sõidavad jätkuvalt ka Austraaliasse. “Samuti on populaarne USA, kuhu sõidetakse sõpradele-sugulastele külla või käiakse lihtsalt puhkamas,” tähendas Ritson. Ta möönis, et Egiptusse reisijate arv on 2013. aasta rahutuste tõttu mõneti vähenenud, ent kuna nüüd on seal taas rahulik, reisitakse ka sinna. Kevadisel koolivaheajal reisitakse aga erinevatesse Euroopa linnadesse nagu Rooma või Barcelona, kuhu minnakse sageli koos lastega.

Suviste reisisihtkohtadena on huvi tekitanud paigad, kuhu on avatud otseliinid. Mullu näiteks oli menukas Turkish Airlines’i Istanbuli otseliin, mille vastu jätkub huvi ka tänavu. “2014. aasta suvel avatakse TAP-i Portugali Lissaboni otseliin, mis loob mugava võimaluse ka teiste Portugali paikade, nagu näiteks Porto, Madeira või Assoorid avastamiseks,” märkis Janika Ritson.

Suvehooaja pakettreisidest on sihtkoht nr 1 ülekaalukalt Türgi, kuhu on palju reise, kus on suur hotellide valik ning Ritsoni sõnutsi hea hinna ja kvaliteedi suhe. Järgmised eelistatud sihtkohad on Kreeta ja Bulgaaria. “Lisaks pakuvad saarlastele huvi Vahemere kruiisid. Suvel külastatakse ka Põhjamaade teemaparke, nagu nt Muumimaa, Kolmården.”


Järjest enam seigeldakse omapäi

Reisibüroode andmeil meeldib inimestele aina enam avastada uusi sihtkohti ja kel varasem reisikogemus olemas, julgeb reise ette võtta ka omal käel. Reisibüroost ostetakse vaid lend ja majutus ning kohapeal sõidetakse ringi rendiautoga.

Seejuures on saarlaste puhul täheldatud, et kui reisitakse lastega ja reisi eesmärk on päikesevõtmine ja soojas meres ujumine, eelistatakse enim pakettreise. “Samas nt Portugali reisimisel seigeldakse omapäi – renditakse auto ja villa ja sõidetakse omal käel mööda maad ringi,” sõnas Estraveli turundus- ja kommunikatsioonidirektor Janika Ritson. Olenevalt reisi eesmärgist reisitakse nii kaaslase, sõpruskonna kui ka perekonnaga.

Sel talveperioodil on saarlaste reisihuvi pigem hoogustunud. “Saarlane reisib järjest rohkem, muutub iseseisvamaks ning käib üha rohkem uusi põnevaid sihtkohti avastamas.”

Print Friendly, PDF & Email