Hille Hanso üllitab raamatu Istanbulist (3)

Kevadel ilmub Istanbulis elaval saarlasel, vabakutselisel ajakirjanikul Hille Hansol (fotol) populaarses “Minu…” sarjas raamat Istanbulist. 

“Petrone Prindist pöörduti minu poole ja tehti ettepanek kirjutada proovitöö. Mind oli neile soovitanud inimene, kellele see linn väga meeldib ja kes tahtis Istanbuli elust lähemalt lugeda. “Minu…” sari on populaarne ja kuna kirjutamisest on viimasel ajal saanud minu peamine amet, tegin neile tüki valmis,” rääkis Hille Hanso (Kuressaare linnapea Hannes Hanso õde – toim), lisades, et raamat on mahu mõttes lõpusirgel. Fotod, mis raamatusse lähevad, on ta enda tehtud. “Siin on nii palju ilu ja hiilgust, aga ka inetust ja viletsust. Kõik see käib käsikäes.”

Oma raamatus kirjutab Hanso, mis tunne on elada ühes maailma suuremas linnas. Istanbul aina paisub, hinnanguliselt elab seal praegu 18–20 miljonit inimest. Hille räägib oma loo, kuidas ta Istanbuli sattus, kuidas seal sisse elas ja mida ta on kogenud. Samuti jagab ta teavet linna kohta neile, kes tahavad reisida sinna turistina.

“Ma ei ilusta Istanbuli, ma jutustan ses raamatus oma lugu,” tähendab Hille, kes on Istanbulis elanud varsti juba kaks aastat. Türki sattus ta tänu elukaaslasele Tõnule, kes töötab Telia Sonera Euraasia riikide tehnikajuhina.

Hille märkis, et ei oleks osanud arvatagi, et talle Türgi nii meeldima hakkab. “See on vastuolude ja kontrastide maa, siin on palju, mille üle vihastada, aga ka palju, mida armastada ja imetleda,“ tunnistas ta. Türgis on kiirelt kasvav ja arenev majandus, Istanbul on tõmbekeskus paljudele maailma suurfirmadele ja miljonitele tööotsijatele. “See on linn, mis areneb mühinal, lausa silmnähtavalt, kuid siin on ka uskumatult palju ajalugu. Istanbul on väga intensiivne, siin ei ole kusagil sellist rahu nagu Eestis, see on tõeline paabel. Aga mulle see sobib, sesse kaootilisse virvarri on võimalik armuda ja ma tunnen end siin väga koduselt.”

Enne Istanbuli kolimist tegi Hille Eestis reklaame ja filme, töötas aastaid telesaadete produtsendina. Samuti on ta töötanud EMT-s, olles seal üritusturunduse ja partnersuhete juht. Hille Hanso on ka üks neljast inimesest Eestis, kes on koolitatud ettevõtetele soolise võrdõiguslikkuse analüüse tegema ja soolise tasakaalu osas nõu andma.

Ülikoolis õppis ta rahvusvahelisi suhteid ja politoloogiat, keskendudes Euroopa Liidule. Viimasel ajal teatakse teda aga kui vabakutselist ajakirjanikku, kes edastab Eesti meediakanalitele reportaaže Türgi sisepoliitika, kultuuri, majanduse, välispoliitika kohta.

Mitmesuguste konverentside ja esinemiste tõttu käib ta Eestis võrdlemisi tihti. Siis üritab ta alati ka Saaremaale jõuda.

“Saaremaa on ja jääb mulle alati eriliseks kohaks. Mida vanemaks saan, seda enam olen kindel, et side selle tillukese täpiga maailmakaardil jääb. Kui kunagi kiirustasin saarelt maailma avastama, siis tundub, et ring hakkab täis saama,” mõtiskles Hille. Kui raamat on valmis, tuleb Hille Hanso seda kindlasti saarlastele tutvustama.

Print Friendly, PDF & Email