Muhu vald annab suveks välja telefoniraamatu (1)

Muhu vald kavatseb selleks suveks esmakordselt välja anda infovoldiku, mis sisaldab kõigi vallas tegutsevate asutuste ja ettevõtete telefoninumbreid ning teavet nende pakutavate teenuste kohta.

Muhu valla arendusnõunik Annika Auväärt ütles, et seni ilmunud turismivoldikud koosnevad valdavalt majutus- ja toitlustusettevõtete andmetest ning muude teenuste kohta neist infot enamasti ei leia. Uude teatmikku koondatakse info kõigi tegevuste ja teenuste kohta, mida Muhu vallas pakkuda on, lisaks ka mõned tähtsamad infotelefonid (keskkonnaamet, päästeamet jne).

Suuremate telefoniraamatutega on Auväärti sõnul see mure, et need on nii ebaloogiliselt ja keeruliselt kokku pandud, et inimesed ei leia sealt soovitud infot üles.

“Teine asi on see, et ka suvemuhulastel oleks võib-olla lihtsam leida oma küsimustele vastuseid, kui tekib soov midagi tellida või töömees kutsuda,” märkis Auväärt.

Annika Auväärt ütles, et eraisikute telefoninumbrite avaldamist nad esialgu veel vajalikuks ei pidanud. “Eks esimene trükk ongi nagu kompamine, kuidas inimesed selle vastu võtavad ja mis nende arvates võiks teisiti teha,” rääkis Auväärt.

Arendusnõuniku sõnul sai ta uutmoodi voldiku koostamise mõtte sügiseselt reisilt Ahvenamaale, kus antakse igal aastal sealse saarestiku kohta infomaterjale välja.

Print Friendly, PDF & Email