Supermoto võib taas tulla (4)

Supermoto võib taas tulla

KAS TAAS? Kuressaare Supermoto oli üks väheseid rahvusvahelisi tippspordiüritusi, mis Saaremaal kunagi toimunud on. Võib-olla jõuab suurejooneline motoüritus Kuressaarde ka tänavu. Foto: Sander Ilvest

Kuigi eelmisel aastal jäid Kuressaare lennuväljal toimunud supermoto MM-etapi korraldajad kahjumisse, ollakse nüüd riigi toel taas valmis seda rahvusvahelist võidukihutamist korraldama.

“Leping on minu käes, aga allkirjastatud veel ei ole,” ütles mullu esmakordselt Eestis supermoto maailma- ja Euroopa meistrivõistluste etapi korraldanud Ivar Kiil. “Plaan on, aga kindlat sõna veel ei anna. Ootan vastust Eesti Kultuurkapitalilt ja kui sealt raha saame, siis teeme. Alaliidu inimesed ootavad igatahes väga, et me selle etapi korraldaksime, sest vastukajad olid vaid positiivsed.”

Eelmise aasta augustis edastasid korraldajad sõnumi, et kuna üritusega jäädi kahjumisse, siis neil selle ürituse tegemise vastu enam huvi ei ole. Praegu on 19.–20. juulile kavandatud etapp rahvusvahelises võistluskalendris ja kui riik ettevõtmist korraliku summaga toetab, mürisevad tsiklid Kuressaare lennuväljal taas. Riigilt taotletud summa suurust ei soostunud Ivar Kiil esialgu ütlema.

Kui indu ettevõtmist korrata võttis maha ka kesine piletimüük, siis tänavu piletitulu üldse ei plaanita ja etapi toimumisel saavad kõik võistlusi vaatama tasuta. “Siis ei saa keegi öelda, et piletid olid kallid, ja nii saavad kõik tulla kas või terve perega,” ütles Kiil.

Ivar Kiili sõnul on etapi eelarve mullusega võrreldes sama ehk 110 000–125 000 eurot. Korraldajad esitasid taotluse 5000 euro suuruse toetuse saamiseks ka Kuressaare linnavalitsusele.

Linnavolikogu kultuurikomisjoni esimees Lea Kuldsepp ütles, et teemat ei ole veel arutatud. “Kui raha on, siis on see kindlasti selline kõrgel tasemel üritus, mida võiks toetada,” lausus ta. “Mina isiklikult arvan, et tehnikasport võiks olla toetatud, sest kust need poisid muidu selle asja vastu huvi saavad. Samas on nendel võistlustel käimine ka pereüritus, sest kui isa läheb, võtab ta naise ja lapsed ka kaasa.”

Kuressaare Supermoto 2013 toimus Kuressaare lennuväljal juuni lõpus ja korraldaja hinnangul külastas üritust 5000 inimest, nende seas oli abilisi ja sponsoreid kokku 3000.

Kuressaare lennuväljal on ka varasematel aastatel toimunud mitmeid suuri rahvusvahelisi supermoto ja motoringraja võistlusi.

Print Friendly, PDF & Email