Pühadekaart politseilt

Tavaliselt tunnevad kõik inimesed siirast rõõmu, kui neile tähtpäevaks kaart saadetakse. Sel aastavahetusel leidis aga üheksa saarlast oma postkastist pühadekaardi, mille üle nad ilmselt õnnelikud ei olnud. Nimelt saadab politsei teist aastat järjest kaardi neile liiklejatele, kel on kehtivaid rikkumisi kogunenud rohkem kui viis.

Pole vahet, kas tegemist on paadunud roolijoodiku, kiiruseületaja või turvavööta sõitjaga. Kui oled korduvalt vahele jäänud, tuletab politsei meelde, et “oled meie teravdatud pilgu all”. Kui palju selline kaart avariisid ära hoiab või elusid säästa aitab, sõltub kaardisaajate südametunnistusest.

Saarte Hääl omalt poolt lubab, et aasta pärast kontrollime, kes 2014. aastal kaardi välja teenisid. Juhul kui tegemist on samade isikutega, pakume neile oma käitumise kohta seletuse andmiseks leheruumi.

Parim tulemus oleks aga see, kui järgmisel aastal ei saadetaks Saare maakonna elanikele ühtegi säärast “pühadekaarti”. Tänavad, millel kaardisaajad sõidavad, on ju samad, kus meiegi liigume.

Print Friendly, PDF & Email