Politsei pidas “pühadekaardi” vääriliseks üheksat saarlast (1)

“Saare maakonnas sai liiklusrikkujatele mõeldud pühadekaardi üheksa inimest. Kõik olid mehed ning kõige noorem oli 20-aastane ja vanim 59-aastane,” teatas politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht.

Üht rikkujat eraldi profileerida oleks tema sõnul keeruline ja väga ajamahukas, kuna liiklusreeglite rikkuja rikub neid tavaliselt üsna palju ja eksib reeglite vastu mitmel korral.

“Kohata võib nii kiiruseületamist, joobes juhtimist, turvavarustuse mittekasutamist, üldiste liiklusreeglite eiramist jne,” loetles Tammeleht. Kaart saadeti liiklusseaduse süstemaatilistele rikkujatele, kelle arvel on viis ja enam kehtivat rikkumist.

Kuressaare politseijaoskonna teenistuse vanem Meelis Juhandi tunnistas, et kui eelmisel aastal koostasid nad ise Saare maakonna liiklusrikkujate TOP 10 ja saatsid neile kaardi sõnumiga “Sa oled meil meeles!”, siis sel aastal saadeti kaardid juba Tallinnast, sest andmebaasidest on korduvrikkujaid leida lihtne.

Nimeliselt Juhandi kedagi välja tooma ei hakanud, kuid tunnistas, et leidub juhte, kes oma vigadest kuidagi õppida ei taha.

Print Friendly, PDF & Email