Kallemäe kooliperel käis kloun külas

NAERUTAB ÕPETAJAT: Kloun Nalle on naerma ajanud õpetaja Annaliisa Ratase. Foto: erakogu

NAERUTAB ÕPETAJAT: Kloun Nalle on naerma ajanud õpetaja Annaliisa Ratase. Foto: erakogu

Kallemäe koolis algas uus koolinädal esmaspäeval veidi ebatavaliselt – keset koolipäeva külastas lapsi kloun Nalle.

Täitsa niisama tuligi – et äkki saab lastele heameelt teha. Kaua see vaene koolijüts ikka seda tarkust taga ajada jõuab. Küll pärast jõuab jälle, kui naeruports käes…

Panime siis värskelt kirja, kas see üllatus meile ka meeldis. Muidu Nalle ei teagi, kas tasub lastele rõõmu tegemas käia. Kirjutasime mõned mõtted üles ka ajalehe jaoks.

Kait: “See kloun oli tüse ja tema trikid olid naljakad.”

Emma: “Klounil oli valge jakk. Õhupall läks pauguga katki. Mul oli lõbus.”

Eneli: “See oli naljakas, kui kloun võlus Kalmerile kolm palli.”

Maria: “Mulle meeldis, kui kloun tegi valgest rätikust punase ja siis kirju rätiku. Nalja sai, kui kloun tahtis oma pintsakut kardina külge riputada.”

Aleksander: “Ma käisin laval, ta kutsus mind. Ma ei kartnud üldse, põnev oli.”

Andre: “Mulle meeldis see trikk, kui sõrmus ära kadus ja pärast ümber lille oli.”

Urmas: “Mulle meeldis kellamäng ja see, et ma sain ise ka kelladega mängida.”

Andrelina: “Tal oli tühi paberikott ja ta viskas nähtamatu palli kotti ja siis tekkis selline hääl, nagu olekski pall kotti kukkunud. Mulle meeldis see väga.”

Katrin: “Kloun Nalle tegi meile tsirkust. Ta kutsus Sassi lavale, et ta piitsaga õhupalli katki lööks. Pall läks katki ja asemele tuli lill. Kloun kinkis Sassile lastešampuse.”

Kalev: “Nalle oli väga naljakas. Ta tegi igasuguseid nägusid ja ta rääkis inglise ja eesti keeles. Ta tegi igasuguseid trikke ja võttis ka teisi kaasa trikitama. Mulle meeldis kõige rohkem sõrmusetrikk.”

Marilin: “Nalle rääkis inglise keelt. Mulle meeldis kõige rohkem see trikk, kus ta võlus rätikust välja pudeli. Ta võiks meile kunagi veel külla tulla.”

Küllap ühinevad Marilini sooviga kõik Kallemäe väikesed ja suured. Tibake särtsu kulub ühte pikka koolipäeva marjaks ära. Saadame Nallele koolipere poolt tervitused ja kui tal peaks teinekord jälle selline vahva mõte tulema, siis teadku, et ootame teda ikka külla.

Laste mõtted aitas kirja panna õpetaja
Signe Stern

Print Friendly, PDF & Email