Muhu vald ootab preemiakandidaate

Muhu vallavalitsus ja volikogu ootavad ettepanekuid, kellele anda valla 2013. a haridus-, kultuuri- ja spordipreemia ning mis tunnistada aasta teoks 2013.

“Nüüdseks on iga-aastane preemiate väljaandmine ja parimate tunnustamine kujunenud meeldivaks traditsiooniks, mida oodatakse,” ütles Muhu vallavanem Raido Liitmäe, lisades, et igal aastal on kõigile preemiatele esitatud piisavalt nominente. “Muhulased on toimekad ja piisavalt saavutusi jagub igasse aastasse,” kinnitas Liitmäe.

Preemiate suurus on 320 eurot ning Muhus on kombeks kujunenud, et kokkuvõte eelmisest aastast tehakse ja ka preemiad antakse üle veebruaris, Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud pidulikul aktusel.

Samuti kantakse alates 2011. aastast ajaloo tarbeks loodud albumisse aastate kaupa sisse kõikide preemia saanute nimed, millele lisanduvad nende allkirjad ja pildid.

Vallavanem meenutas, et Muhus alustati preemiate väljaandmisega aastal 2000, kui anti välja kultuuristipendium, mille sai ansambel Laulusõbrad.

2001. aastal anti juba välja nii kultuuri- kui ka spordistipendium ning need läksid Ago Rullingole ja võrkpallimeeskonnale Muhu vald /Kehte. Kultuuri-, haridus- ja spordipreemiat nende praegusel kujul ja aasta teo tiitlit antakse välja 2006. aastast.

Ettepanekuid oodatakse 3. veebruarini valla kantseleisse, need tuleb kas isiklikult kohale tuua või saata meiliaadressil vald@muhu.ee.

Print Friendly, PDF & Email