Linnavalitsus otsib ekstreemsportlastele sobivaid ruume

Linnavalitsus otsib ekstreemsportlastele sobivaid ruume

VÕIMALIKKU HARJUTUSPAIKA PROOVIMAS: Eile käidi vaatamas endise piimakombinaadi saali. Pildile jäid Andre Laanemaa, kes on valmis noorte juhendamist enda peale võtma, linnapea Hannes Hanso, ekstreemspordihuvilised Rainis Laanemaa Kuressaare gümnaasiumist ja Kuressaare ametikoolis õppiv Riimo Mesila. Põranda siledust katsetab linna haridusosakonna juhataja Tiia Leppik. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnavalitsus kutsub linna kinnisvaraomanikke üles teavitama tühjalt seisvatest ruumidest, mida noored saaksid kasutada ekstreemspordi harrastamiseks talvisel ajal ja halbade ilmade korral.

“Kuressaare tänavaspordihuvilised noored tegid hiljaaegu linnale pöördumise, milles kirjutasid, et neil on olnud pikka aega mure, kus nad saaksid oma armastatud ja südamelähedase spordialaga talvisel hooajal tegeleda,” ütles linnavalitsuse noorsootöö spetsialist Lindia Lallo.

Sellest ajast on nii linnavalitsuse spetsialistid kui ka noored ise otsinud sobilikku hoonet, kuid seni ei ole leitud. “Pöördume linnakodanike ja ettevõtjate poole ning kutsume neid kaasa aitama, et üheskoos leida tänavaspordiga tegelevatele noortele talvehooajaks sobiv koht,” lausus Lallo.

“Hoone (angaar) peab olema korralik, laed kõrged ja põrand sile. Samuti on oluline tualeti, valgustus- ja küttesüsteemide olemasolu. Ruumi pindala võiks alata 250 m2,” seisab üleskutses.

Kui kellelgi on mõni sobiv ruum pakkuda, siis andke sellest teada e-meili aadressil lindia.lallo@kuressaare.ee või helistage telefonil 52 53 446.

Juba üleskutse esitamisele eelnenud päeval pöördus linnavalitsuse poole kaks meest, kes pakkusid noortele oma tühjalt seisvat ruumi.

“Loodetavasti tuleb pakkumisi veel ja siis käime need kõik koos noortega läbi,” sõnas noorsootöö spetsialist. Seni ei ole ka loobutud mõttest rajada skeitpark bussijaama kolitavasse noortekeskusse. “Seal oleks lihtsam noorte tegevusel silma peal hoida,” arvas Lallo. Kuid bussijaama praegustesse ruumidesse noorte soovitud atraktsioonid ära ei mahu.

Oma toetust ekstreemspordile väljendab ka linnapea Hannes Hanso, kelle sõnul noori ja nende harrastusi peab toetama.

Hanso rääkis, et BMX, rula, tõukerattad ja kõik muu selline võivad mõne jaoks tunduda marginaalsete aladena, kuid tegelikult on need maailma tasandil üha prominentsemad spordialad.

“Põhjamaa riikide probleem on see, et talvel väljas harjutada ei saa ja hooaeg jääb väga lühikeseks,” selgitas linnapea, visates seejärel õhku küsimuse: “Miks ei võiks ühel päeval mõni maailma tasemel trikimees just Saaremaalt või Kuressaarest pärit olla?”

Print Friendly, PDF & Email