Kuressaare noorte huvikeskusele kingiti auto (6)

TOETAVAD NOORTE ARENGUT: Vasakul autoringi juhendama hakkav Avo Reimal, tema kõrval Reval Auto Kuressaare esinduse juhataja Aivar Aru ja Kuressaare noorte huvikeskuse direktor Taniel Vares. Foto: Irina Mägi

TOETAVAD NOORTE ARENGUT: Vasakul autoringi juhendama hakkav Avo Reimal, tema kõrval Reval Auto Kuressaare esinduse juhataja Aivar Aru ja Kuressaare noorte huvikeskuse direktor Taniel Vares. Foto: Irina Mägi

Eile anti Reval Auto Kuressaare esinduses Kuressaare noorte huvikeskusele pidulikult üle auto – Citroën C2, mida hakatakse kasutama autoringi töös.

“Noored on meie tulevik,” ütles Reval Auto Kuressaare esinduse juhataja Aivar Aru võtmeid üle andes. Ta lisas, et selleks, et säiliks noorte huvi autode ja tehnika vastu, tuleb juba täna midagi ära teha.

Aru jätkas, et Citroën on igati paslik auto just noortele. “See auto ei ole tehniliselt nii keeruline, seda on lihtne juhtida, sellega manööverdada ja vigursõitu teha,” märkis ta.

Kuressaare linnapea Hannes Hanso sõnul on tal heameel, et meil on sotsiaalselt vastutustundlikud ettevõtjad, kes tahavad panustada mitte ainult noortesse, vaid ka linna arengusse. “Minu arvates on Eesti jaoks ülimalt tähtis, et sõiduoskused ja -eetika, samamoodi liikluskultuur saaksid paika juba maast madalast,” rääkis Hanso. Ta lisas, et mida varem noored nende asjadega kokku puutuvad ja turvalistes tingimustes harjutada saavad, seda parem on.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas märkis, et temal on Citroën C2, mis sõidab väga hästi. “See auto on perfektne ja suurepärane. Parkida ja manööverdada on lihtne, sest see on nii väike,” lausus Kallas.

Kuressaare noorte huvikeskuse direktor Taniel Vares ütles, et tehnikaringe on Kuressaare huvihariduses kahetsusväärselt vähe ja seda enam on Kuressaare noorte huvikeskuse üks prioriteete tehnikaringide töölepanek.

“Autoringis omandavad noored teadmisi liikluseeskirjast, saavad sõidukogemusi ja esmavajalikke teadmisi autoremondist,” selgitas Vares, kelle sõnul paraneb seega liikluskultuur ja omandatakse õiged sõiduvõtted.

Lisaks tehnikahuvi rahuldamisele aitab autoringis käimine noortel kasvatada enesevalitsemist ja distsipliini. Olulisel kohal on ka ettevalmistus edaspidiseks juhiloaeksami sooritamiseks, milleks autoringis õpitu hea eelduse annab.

Ringis käijate üks stiimuleid on olnud sobivate ilmaolude korral jäärajasõit, kus omandatakse libedasõidu võtted ja võisteldakse ringisiseselt.

Autoring katkestas oma tegevuse õppeaasta alguses, kuna selle kauaaegne juhendaja Toomas Sepp otsustas lahkuda. Taaskäivituvat ringi hakkab juhtima S-Lingi müügijuht Avo Reimal, kes ka ise on kunagi aastaid tagasi selles ringis käinud.

“Mu vanemad pojad on seal käinud ja tekkis lihtsalt kohusetunne, et ei saa seda niimoodi lohakile jätta,” ütles autospordiga tegelev Reimal.

Tulevase autoringi liige ja juhendaja abiline, Kuressaare gümnaasiumi abiturient ja Avo Reimali poeg Raigo Reimal, kes on ise juba kuus aastat motospordiga tegelnud, ütles, et noortele on see ring väga hea ja kasulik.

Autoring on mõeldud noortele vanuses 13–18, nii poistele kui ka tüdrukutele. Ring alustab 15. jaanuaril kl 15 Kitsa tänava noortekeskuses. Registreeruda saab telefonil 45 55 802, e-meili aadressil knh@kuressaare.ee või Kitsas tn 2 noortekeskuses kohapeal.

Print Friendly, PDF & Email