Jõuludest lossis sai osa ligi 600 huvilist

Seekordsed “Jõulud lossis” tõid Kuressaare linnusesse pühadekommetega tutvuma rohkem huvilisi kui mullu.

Ettevõtmise peaorganisaatori, SA-d Saaremaa Turism esindava Angela Nairise andmeil käis 25 osalusetendust uudistamas kokku ligi 600 inimest.

Nairise hinnangul võib publiku arvuga rahule jääda, kuna seda on rohkem kui mullu, mil talurahva jõulud pakkusid huvi ligi 500 inimesele.

Koolid käisid gruppides

“Suur osa seekordsetest etendustest olid gruppidele mõeldud tellimusetendused, kus me külastajate arvu reguleerida ei saa,” rääkis Nairis. “Kui asutus-ettevõte ikka tahtis tellida etenduse 16–20 inimese jaoks, siis nii ka läks.”
Etendusi tellisid peamiselt koolid oma õpilastele ja asutused-ettevõtted oma töötajatele.

“Koostöö muuseumiga on meil suurepärane – au ja kiitus neile,” sõnas Angela Nairis.

Kui eelmise etenduse jaoks tuli talurahva rõivad õmmelda, siis seekord laenas mõisapere kehakatted etenduse näitlejaile Kuressaare Raegalerii.

Samuti tõstis Nairis esile vabatahtlikest näitlejaid, nende entusiasmi ja aktiivsust. “Pärast viimast etendust istusime koos, analüüsisime tehtut ja arutasime, mida ja kuidas edaspidi paremini teha,” rääkis Nairis. “Kui tahad üritusest traditsiooni teha ja et see traditsioon jääks kestma, pead õppima igast kogemusest.”

Nairise sõnul uuriti ka külastajailt, kuidas nad etendusega rahule jäid, ning tagasiside oli positiivne. “Täiskasvanutele meeldis see, et nad said “kahe kõrva vahele” teadmisi juurde, lastele meeldis aga hullamine ja mängimine,” ütles Nairis. “Kindlasti leidis mõni, et juttu oleks võinud rohkem olla, teine oleks tahtnud rohkem tegevust. Alati peame aga leidma mingi kuldse kesktee, et kõik jääksid enam-vähem rahule.”

Angela Nairise sõnul oli eriti tänulik üks grupp Narvast, kellele pakuti venekeelset etendust.

“Kui tavaliselt oli talupojaruumis asunud põhuhunnik lastele väga meele järele, siis nii palju pole ükski laps seal põhus möllanud, kui meie täiskasvanud külalised Narvast,” meenutas ta.

Kuigi Saaremaa muuseumi direktoril Endel Püüal ühtki terviketendust näha ei õnnestunud, küll aga pisteliselt mitut, jäi ta ettevõtmisega rahule. “Publik võttis need etendused väga hästi vastu, mis näitab, et niisugust üritust on lossi vaja,” märkis ta.

Võimalusi on palju

Tulevikku vaadates on ettevõtmisel Püüa hinnangul aga veel arenguruumi. “Nii lossis kui ka väljaspool seda on meil ju võimalusi päris palju,” leidis Püüa.

“See üritus võiks laieneda ka kindluse vallide vahele, keldritesse ja hoovidesse. Näiteks võiks kunagi väljas jõululaata pidada.”

Angela Nairise sõnul mõtteid järgmiseks talveks jätkub. “Kindlasti on järgmised “Jõulud lossis” pisut teistmoodi,” avaldas ta.

Print Friendly, PDF & Email