Auhinnaraha tõi ametikooli uut tehnikat

Auhinnaraha tõi ametikooli uut tehnikat

UUS TEHNIKA AMETIKOOLIS: Projektijuht Lauri Saluveer ja filmitegija Nadja Haugas uusi tehnikavidinaid katsetamas. Foto: Sander Ilvest

Uus aasta algas Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna erialal uute “mänguasjadega”. Nimelt jõudsid Disainimajakasse kohale õppevahendid, mis ostetud auhinnaraha eest, mille tõi ametikoolile Brüsselis migratsiooniteemaline videofilm “Minu perekonna ränded”. Auhinnaraha oli 20 000 eurot.

“Osteti mitmesugust videote tegemiseks vajalikku tehnikat, kaameraid, mikrofone jne,” ütles ametikooli projektijuht Lauri Saluveer, rääkimata MacBook Pro sülearvutitest ja iPadidest. Terve tuba on uut tehnikat täis. Õpilased saavad uue tehnikaga tutvuda siis, kui õpetajad on asjad ise järele proovinud.

Võidufilmi tegemisel osalenud Nadja Haugas rõõmustas selle üle, et kooli tehnikabaas on laienenud. “Kool lõpeb enne ära, kui veel mõne filmi valmis saame,” tundis ta ka väikest kadedust.

Disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre oli uue tehnika üle samuti rõõmus. “Harilikult ostame õppevahendeid õppesuuna raha eest, mis tuleb riigi antavast pearahast,” selgitas ta. “Nüüd saime endale lubada asju, mida oleksime pidanud veel kaua ootama,” sõnas juhtõpetaja.

Internetis filmi poolt hääletanud fännide tänuüritus toimub sõbrapäeval, 14. veebruaril.

Print Friendly, PDF & Email