Kallemäe kool küsib linnalt õpilastele ohutut bussipeatust

Kallemäe kool alustas lapsevanemate soovile vastu tulles selle õppeaasta algusest kaks korda päevas õpilaste veoga Kuressaare–Kallemäe–Kuressaare liinil. Sellega seoses on Kallemäel koolis käivate Kuressaare laste vanematel üks mure.

Kallemäe kooli direktor Kaire Kiil märgib Kuressaare linnavalitsusele saadetud kirjas, et probleemina on lapsevanemad tõstatanud asjaolu, et õpilasi sõidutav buss ei peatu Kuressaare bussijaamas maaliinide peatumiskohas, kust väljumine on tasuline. Peatub hoopis bussijaama taga parklas või Tallinna tänava ääres linnaliini bussipeatuses.

Direktori sõnutsi soovivad vanemad, et buss väljuks maaliinide bussipeatusest ja saabuks samuti sinna.

“Viimasega oleks tagatud suurem liiklusohutus, kuna lapsed ei peaks õhtul pimedas teed ületama, et jõuda vanemateni, kes ootavad neid autodega üle tee parklas, ning lisaks tagaks see kehvade ilmastikuoludega paremad tingimused bussi ootamiseks,” nendib Kiil.

Kuna bussiga sõidavad Kuressaare linna lapsed, pöörduski Kallemäe kooli direktor taotlusega linnavalitsuse poole, leidmaks võimalust bussi peatumisega bussijaamas seotud kulude kompenseerimiseks käesoleva õppeaasta lõpuni.

Saarte Häälele ütles Kaire Kiil, et lapsi sõidab koolipäeviti Kallemäe ja Kuressaare vahet üheksa, neile lisaks Kallemäe kooli õpetajast saatja. Ta selgitas, et kuna maaliinide peatumise kohast on bussi väljumine tasuline, siis just seetõttu sai vanematega kooli algul kokku lepitud bussi peatumine ning laste bussi sisenemine-väljumine bussijaama taguses parklas.

Linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase sõnul oli Kallemäe kooli taotlus linnavalitsuse nõupidamisel arutusel. “Leiti, et asjaolud vajavad veel täpsustamist, kuid olukord lahendatakse,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email