Jõuluaeg oli läbi aegade soojemaid

Ei juhtu just igal aastal, et jõululaupäeva kirikulist sääsk hammustab või et jõululaual serveeritakse seaprae ja hapukapsa kõrvale ka värsket kukeseenekastet. Just selliseid lugusid tänavustest jõulupühadest on Saarte Hääleni jõudnud ja nende tõepära kinnitavad ka ametlikud ilmanäitajad.

Kõige kõvem ilmanäitaja sündis sel jõuluajal 25. detsembril, mis oli Saare maakonnas läbi aegade kõige soojem esimene jõulupüha, teatas lehele Külli Loodla ilmateenistusest.

Vilsandil mõõdeti maksimaalset õhusoojust 7 kraadi. Varem oli rekord 2006. ja 2011. aastal, mil sooja maksimumiks jäi 6,1 kraadi. Sama soe oli ka Sõrves 1971. aastal, mis oli senine rekord. Uus rekord on 6,5 kraadi.
Roomassaares oli ilm tänavu sama soe, seal võis seniseks rekordiks pidada kunagise Kingissepa ilmajaama 1977. aasta näitu, mis oli 6 soojakraadi.

Jõululaupäeva ja jõulu teise püha rekordid jäid siiski veel püsima. Jõululaupäeval oli sel aastal sooja 6,7 kraadi Vilsandil ja 6,3 kraadi Sõrves. Soojem on viimati olnud 2006. aastal, kui mõlemas mõõtmispaigas mõõdeti sooja üle 8 plusskraadi.

Püüdmata jäid ka 26. detsembri rekordid. Kui Vilsandil mõõdeti tänavu 6,1 plusskraadi ja Sõrves 5,7, siis 2001. aastal oli Vilsandil koguni 9 kraadi sooja ja Sõrves 8,4.

Print Friendly, PDF & Email