Traadita kõrvaklappide projekt sai toetust (4)

Ettevõtluse arendamise sihtasutus toetab Saaremaa firma Groo Headsets OÜ projekti 16 000 euroga.

EAS-i eraldatud summa on innovatsioonitoetus ettevõtte projektile “Wireless-kõrvaklapid” (wireless – ingl k “traadita”).

Kaarma vallas Pähkla külas tegutseva Groo Headsets OÜ juhi Raino Raasukese sõnul kulub raha uuringuteks, ent lähemalt ta projekti tutvustada ei soovinud. “Kuna kavatsen võtta sellele projektile kaitse peale, siis ei tohi ma sellest midagi rääkida – see võib rikkuda mu võimalused kaitset saada,” põhjendas Raasuke.

SA Saaremaa Arenduskeskus juhataja Piret Piheli sõnul antakse innovatsioonitoetust ettevõttele, mis soovib teadusasutusest teatud teenust osta. “Seda raha ei saa toetust taotlenud firma ise kasutada, vaid see läheb teadusasutusele uuringute tegemiseks ja tootearenduslikuks tööks,” selgitas Pihel.

Tema hinnangul on 16 000 eurot pigem tagasihoidlik summa. “Teadustöö on väga kallis ja tootmise algatamiseks on vaja teha igasuguseid katsetusi,” tähendas Pihel.

Siiski tunnistas Piret Pihel oma heameelt, et EAS toetas just Saare maakonna firmat: “Toetust saavad ju innovaatilised ettevõtmised.”

Print Friendly, PDF & Email