Euroopa uus kalanduspoliitika saarlastele midagi eriti uut ei paku (1)

Kolmapäeval Tallinnas toimunud rahvusvahelisel kalanduskonverentsil tutvustati 2014. aastal kehtima hakkavat Euroopa Liidu uut kalanduspoliitikat, mis siinsetele kaluritele aga kuigi palju uut kaasa ei too.

“Eesti kaluri jaoks ei muutu suurt midagi, põhimõtteliselt läheb samamoodi edasi, kui käis sel perioodil,” ütles konverentsil ettekandega esinenud Saarte Kalanduse juhatuse esimees Aarne Põlluäär. Tema kinnitusel on Eestis suurem osa asju, mida Euroopa Liidu uue kalanduspoliitikaga üldisemalt alles kavandatakse, juba töös.

Näitena tõi Põlluäär EL-is uue kalanduspoliitikaga kaasneva püütud kalade tagasiheitmise keelu, mida Eestis on rakendatud juba kümme aastat. “Me oleme ka kalanduses liigutanud oma asju niimoodi nagu eestlasel kombeks: niipea kui midagi on kuulda, meie kohe rakendame,” lausus ta.

Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsleri Olavi Petroni sõnul on Eestile oluline, et otsustusprotsess kalanduspoliitika eesmärkide saavutamiseks vajalike meetmete valikul muutub regionaalsemaks ja Eestis saab sobivad lahendused välja töötada koostöös Läänemere-äärsete liikmesriikidega.

Print Friendly, PDF & Email