Toimiv ühistransport? (2)

Lugu sellest, kuidas 40-sendise piletita reisijat vedanud bussijuht vallandati, tekitas lugejates suurt pahameelt. Nimelt ei meeldi reisijatele bussiliikluse korraldus Saare maakonnas tervikuna või vähemalt osaliselt. Samal ajal kui loetakse sente, vuravad bussid tühjalt ja mõttetult ringi.

Tõsiselt ei saa võtta maavalitsuse selgitust, et liinid kaovad, sest reisijaid ei ole. Lihtsalt sõidugraafikud on koostatud nii, et inimesed ei saa bussiga sõita. Kaua sa ikka jaksad linnast tulles, poekotid käe otsas, jala kõmpida. Ent maavalitsuse jaoks pole piisav argument ka see, et maal asuvad ettevõtjad vajaksid transporti töötajate sõidutamiseks. “Graafik on koostatud kohalike elanike tarbeks,” teatab ametnik uhkelt.

Kuid kohalik elanikkond väheneb just seetõttu, et maalt kaob ettevõtlus ja koos sellega töökohad. Võimulolijad ilguvad pealinna tasuta ühistranspordi kallal. Kuid kas see pole siiski parem kui riigi raha eest mõttetute bussiliinide ülal pidamine? Pileti eest tuleb ju inimesel ikka ise maksta. Kui toidupoest antaks ostjale väljast ilus, aga seest tühi saiapäts, oleks tal õigus tarbijakaitse poole pöörduda.

Kes kaitseks meid aga riikliku mõtteloiduse eest?

Print Friendly, PDF & Email