Enerpointi laienemine kasvatab tootmismahte

Enerpointi grupi omanikfirma Etagrene OY on ühendanud Enerpointiga kaks Soomes tegutsevat ettevõtet Oumani ja Ekonori. Ettevõtete ostu-müügitehingu tulemusel moodustus üks suur hooneautomaatika ettevõte, mis omab juhtivat positsiooni kogu Skandinaavias.

Ettevõtte teatel ühendatakse tehinguga mitme ettevõtte oskused ja kogemused: kliendikeskne tootedisain ja tootmine Enerpointi poolt, tugev tootebränd Oumanilt ja teenuse müük lõppkliendile Ekonori poolt. Selliselt on kontsernil edaspidi võimalik pakkuda klientidele märksa laiemat toodete- ja teenusteportfelli.

“Hakkame osaliselt ka nende teiste ettevõtete tööd tegema. See ei tähenda aga seda, et Soome poole peal nende teiste ettevõtete tootmine kinni pannakse,” ütles Saarte Häälele Enerpoint Saare tegevjuht Erik Keerberg. Ta märkis, et kuna Ouman ja Ekonor on varem ostnud elektroonikatootmist allhankena, siis nüüd saab seda teha kontsernisiseselt. Elektroonikatootmist kontsernis Keerbergi kinnitusel peale Enerpointi mujal pole.

Seda kinnitab ka väljasaadetud pressiteade, mille kohaselt jääb kontserni keskseks elektroonikat tootvaks ettevõtteks Enerpoint Saare OÜ. Tootmisüksustest tegutseb edasi ka Oulus asuv Oumani lõpptoodete monteerimistehas. Ühinemise tagajärjel kasvavad mõnevõrra nii Kuressaares kui ka Orissaares asuva tehase tootmismahud.

Sellega seoses on Erik Keerbergi sõnul juba viimased kolm nädalat otsitud juurde uusi töötajaid. “Umbes kümmekond inimest oleme juba juurde võtnud ja ilmselt võtame võib-olla natuke veel,” tähendas ta. Samas märkis Keerberg, et mingit plahvatuslikku töötajate hulga kasvu praeguse seisuga plaanitud ei ole. “Tööd, mis siia üle tulevad, tulevad järk-järgult ja me tegeleme oma tootlikkuse parandamisega, mis tähendab seda, et me ei pea ilmtingimata töötajaid suures mahus juurde võtma.”

Erik Keerbergi sõnul on Enerpointi olukord praegu üldiselt päris hea. Seda mitte ainult kontsernisiseselt, vaid aktiviseerunud on ka olemasolevad kliendid. “Ses mõttes sattus see Incapi õnnetu olukorraga ühte auku, et meil on vähemalt osaliselt õnnestunud mõnele neist tööd pakkuda ja ilmselt mõni Incapi inimene saab veel tööd,” lisas Keerberg.

Erilist tähelepanu pööratakse ka geograafilisele laienemisele. 35 miljoni euro suuruse käibega kontsernil on oluliselt paranenud võimalused läbirääkimisteks ventilatsiooni- ja kütteseadmeid tootvate ja turustavate Euroopa ja Venemaa suurte ettevõtetega. Praegu on peamine turupiirkond Soome oma ligikaudu 50-protsendilise turuosaga.

Kontsernis töötab kokku ca 300 inimest. Peamised tootegrupid on automaatikaplokid saunakeristele, ventilatsiooni-, jahutus- ja kütteseadmetele. Kõik ettevõtted jätkavad tegutsemist oma ärinime all.

Print Friendly, PDF & Email