Teaduse populariseerimine tõi saarlastele preemiad (5)

Eile anti Saaremaa ühisgümnaasiumi esindajaile Tallinnas Salme kultuurikeskuses üle auhinnad Eesti teaduse populariseerimise eest.

Kategoorias “Parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja vms” pälvis 2200 euro suuruse peapreemia SÜG-i füüsikaõpetaja ja projektijuht Indrek Peil, seda õpilasteaduse ja teaduse populariseerimise eest Saaremaal.

1988. aastast SÜG-is töötava Peili puhul tõsteti muu hulgas esile rahvusvaheliste õpilaskonverentside korraldamist, osalemist Eesti ja rahvusvahelistes õpilasprojektides ning paljude ideede algatamist (näiteks Saaremaa teadus- ja huvikool ja SÜG-i teadusteater), samuti õpilasteaduse arendamist ning füüsikaõpikute ja metoodiliste artiklite kirjutamist.

“Indrek Peil on olnud Eesti füüsika seltsile üks paremaid koostööpartnereid füüsikaõpetajate seas,” on kirjas preemia saaja tutvustuses.

Kategoorias “Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel” peeti aga II preemia ja 800 euro vääriliseks Saaremaa ühisgümnaasiumi kujundamist teaduskooliks. Nimeliselt märgiti ära Viljar Aro, Inge Vahter ja Anne Teigamägi.

“Seda, et üks kool saab samal aastal kaks preemiat, minu meelest meil varem juhtunud polegi,” ütles Eesti teadusagentuuri kommunikatsioonijuht Liina Raju. “Küll on seda ette tulnud suurte ülikoolide puhul.”

Raju sõnul polnud konkurents auhindadele osalejate arvu poolest suur, ent tihe kvaliteedi osas.

SÜG-i puhul peeti lisaks Saaremaa teadus- ja huvikooli loomisele tähelepanuväärseks näiteks igatalvist õpetajate uurimistööde konkurssi, teadusloenguid teadlastelt õpilastele, Astronoomia Ööde ja Teadlaste Ööde korraldamist.

Print Friendly, PDF & Email