Palju õnne, Kaitseliit!

Eile tähistas Kaitseliidu Saaremaa malev pidulikult 95. sünnipäeva. Aktusele kogunenud saalitäis eri vanuses inimesi annab tunnistust sellest, et hoolimata soliidsest east on Kaitseliit organisatsioon, kuhu inimesed tahavad kuuluda.

Loodetavasti ei pea tänased kaitseliitlased tulevikus oma sõjalisi oskusi lahingus proovile panema. Vaenlase rünnakust tõenäolisem on jõukatsumine looduskatastroofide tagajärgedega. Andis ju paari nädala tagune sügistorm kaitseliitlastele taas põhjust olla valmis ärevateks olukordadeks.

Lisaks sõjaliste teadmiste omandamisele elab Kaitseliit ka seltsielu. Siin saavad noored olla koos vanemate kaitseliitlastega. Unustatud pole veterane. Ja ka regionaalpoliitiliselt on kõik maakonna vallad kaitseliitlastega mehitatud.

Kui Eesti taasiseseisvudes oli Kaitseliidu varustus üsna kirju ja sama segane ka malevate isikkoosseis, siis tänaseks on organisatsioon korrastatud.

Algatatud on staabihoone planeering ja tagalakeskuse ehitus. Paljud Saaremaa kaitseliitlased on leidnud oma koha kaitseväes. Mõned neist osalevad missioonidel sõjakolletes.

Ilmselgelt saab Kaitseliidu roll tulevikus olema suurem just rahuaegsetele kriisisündmustele reageerimisel. Päriselt ei tohiks siiski unustada ka meie riigi iseseisvuse võimaliku ründe ohtu.

Seniks aga Kaitseliidule palju jõudu ja erku meelt edaspidiseks. Tasub meeles pidada, et tegemist on siiski vabatahtlikul alusel tegutseva organisatsiooniga.

Print Friendly, PDF & Email