Kokaõpilane võitis ristluslaeval hõbeda

Kokaõpilane võitis ristluslaeval hõbeda

TUBLI NOOR KOKK: Tuule Kivihall osales ka oktoobri lõpus Tallinna toidumessil korraldatud võistlusel “Noorkokk 2013” ja sai seal neljanda koha. Foto: Tiit Koha

Sel nädalal Vahemerel ristelnud kruiisilaeval korraldatud üleeuroopalistel turismi- ja hotelliõpilaste kutsevõistlustel võitis Kuressaare ametikooli kokaõpilane Tuule Kivihall oma võistkonna koosseisus hõbemedali.

“Meil oli päris hea meeskonnatöö, saime selle eest kiita,” ütles Tuule, kes võistles koos ühe austria ja hollandi noormehega.

“Väga pisike köök oli,” iseloomustas Tuule võistlustingimusi laevas. Tuule võistkond valmistas eelroaks madalal temperatuuril küpsetatud lõhe tuha, porgandi, laimiõli ja vesikressidega. Põhiroaks oli glasuuritud kanafilee kartulipudru, röstitud köögiviljade, portveinikastme ja grillitud kirsstomatitega.

Kokku anti võistlustel välja üks komplekt kuldmedaleid ning kolm komplekti hõbe- ja kolm pronksmedaleid. “Hästi palju eestlasi oli kokavõistlusel laval,” rõõmustas Tuule.

Eesti õpilased võitsid veel ühe kuld- ja pronksmedali. Võistluste lõpu- ja autasustamistseremoonia korraldati ristluslaeva Costa Mediterranea pardal 14. novembri õhtul.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email