Kuressaare perearstikeskus kolib haigla naabrusse (47)

Kuressaare perearstikeskus kolib haigla naabrusse

UUDE KOHTA: Kuressaare perearstikeskuse perearst Eve Nurmekivi mõõdab registraator Anu Uibo vererõhku. Detsembris kolivad nad ümber Saaremaa Valssi. Foto: Peeter Kukk

Kuressaare perearstikeskuse tohtrid ütlesid üles rendilepingu oma praeguses Tallinna tänava majas ja kolivad sanatooriumi Saaremaa Valss hoonesse.

Perearstikeskuse hoonet haldava OÜ Kena Maja juhatuse esimees Madis Tiik kinnitas, et plaani hoonet müüa neil ei ole. Küll aga olevat perearstid teatanud oma lahkumisest ja teisele pinnale kolimisest. Tiik avaldas arvamust, et infomüra maja müümise kohta on tekkinud ilmselt muudatustest omanikeringis. Tiigi sõnul ei soovi tema eakas isa omanikeringi enam kuuluda, ent ta ise on valmis jätkama. Rentnike tegevust ei saa omanikud tema sõnul aga kuidagi mõjutada. “Nad tõid põhjuseks ruumipuuduse, aga ma olen neile igati vastu tulnud ja leidnud lisapindasid, võtnud hinnapakkumised ja pakkusin välja, kuidas lisaruume luua,” rääkis Madis Tiik. “Siiski on perearstid avaldanud soovi lõpetada leping 1. jaanuari seisuga.” Tiigi andmeil perearstikeskus siiski “ei lagune”, vaid uude kohta kolivad kõik perearstid koos.

Tallinna tänava hoones käib tegevus edasi, sest sinna jäävad nii apteek, hambaarst kui ka teised rentnikud. “Loomulikult otsime ka uued rentnikud – perearstikeskus oli majas vaid üks rentnik,” ei näe Tiik vabanevates pindades probleemi. “Mul on kahju, et aastaid tagasi loodud kontseptsioon laguneb laiali,” tunnistas perearstikeskuse looja.

Perearst Eha Tali, kes on üks Tallinna tänav 23 asuva hoone omanikest, soovitas majaga seotud küsimustes pöörduda Madis Tiigi poole. “Tema on juhatuse esimees, las ta ise räägib kõigist neist asjadest,” ütles Tali. Perearst Tali ise kolib uude hoonesse koos teiste perearstidega. “Lähen ära Valssi,” kostis ta, soostumata oma majast lahkumist lähemalt seletama.

Kuressaare perearstikeskuse nimel Saarte Häälega kõnelnud arst Mari Soots põhjendas kolimisotsust sellega, et praegused ruumid on kitsaks jäänud ning uus asukoht sobib perearstikeskusele suurepäraselt. Soots lubas, et kolimispäevast antakse teada kohaliku meedia kaudu. “Esialgse plaani kohaselt alustame tööd uutes ruumides 16. detsembril,” avaldas dr Soots.

Perearstikeskuse praeguse hoone puhul peetakse plussiks just selle asukohta bussijaama ligidal ja lähedust kesklinnale. Küsimusele, kuidas hindavad perearstikeskuse arstid uut asukohta eakate, lastega perede ja liikumispuudega patsientide seisukohalt, vastas dr Soots: “Uus asukoht peaks sobima kõigile sihtgruppidele nii haigla läheduse kui ka paremate parkimisvõimaluste tõttu.”

AS-i Kuressaare Sanatoorium müügi- ja turundusjuht Villi Pihl väljendas rahulolu selle üle, et perearstikeskus nende majja kolib. “Perearstid saavad oma kasutusse tervisekeskuse poole,” ütles ta. “Hotell jääb ikka omaette.”

Tõnu Veldre, Monika Puutsa

Print Friendly, PDF & Email