Richard Kuusk pälvis edasiõppija stipendiumi

Richard Kuusk pälvis edasiõppija stipendiumi

ENDISTE ÕPETAJATEGA: Vilistlane ning stipendiumi omanik Richard Kuusk oma endiste õpetajate Merit Karise ja Maila Juns-Veldrega enne pidulikku aktust. Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare ametikooli 91. sünnipäeva eilsel pidulikul tähistamisel kultuurikeskuses selgus, et Saarte Investeering OÜ 1000-eurose stipendiumi saab ametikooli vilistlane, Eesti kunstiakadeemia (EKA) tudeng Richard Kuusk.

“Tarkus on turvaline ja tarviline vara. Kuressaare ametikoolis omandatud vara saate kõikjale kaasa võtta, kuhu iganes maailma otsa tee viib,” ütles Saarte Investeeringu esindaja Sirje Aeg stipendiumi üle andes.

Eesti kunstiakadeemias keraamikat õppiv Richard ütles, et Kuressaare ametikoolis oli tore õppida. “Kõik räägivad nii, aga see on ka tõsi,” sõnas ta ning lisas, et “Alfamater” Maila on teda hästi kasvatanud, viidates ametikooli disaini juhtõpetajale keraamik Maila Juns-Veldrele.

Stipendiumi kasutamise kohta arvas Richard, et ilmselt paneb ta selle esialgu hoiule. “Võib-olla kasutan tulevaste projektide tarbeks,” ütles ta.

Richard Kuusk lõpetas ametikooli kunstilise kujundamise erialal aastal 2011 ja alustas seejärel keraamikaõpinguid Eesti kunstiakadeemias. Oma töödega on ta osalenud paljudel näitustel nii Eestis kui ka välisriikides. Samuti on ta EKA üliõpilasesinduse esimees.

Saarte Investeeringu stipendiumile võivad kandideerida viimase kolme aasta jooksul ametikooli lõpetanud ja oma erialal edasi õppivad vilistlased. Tänavusele konkursile laekus kuus avaldust.

Mullu pälvis stipendiumi kivi- ja betoonkonstruktsioonide eriala vilistlane Andres Talk, kes jätkab õpinguid Tallinna tehnikakõrgkoolis hoonete ehituse erialal.

Kuressaare ametikoolis õpib veidi alla 900 õppuri, neist üle 500 põhihariduse baasil ja üle 300 keskhariduse baasil. Lisaks 1000 õppurit täiskasvanute kursustel.

Kooli direktor Neeme Rand ütles eilsel aktusel, et sünnipäevalapse tervisega on kõik korras ning tõenäoliselt tähistab ta peagi oma sajandat sünnipäeva.

“Kui targad inimesed täna 91 aastat tagasi lõpuks nii kaugele jõudsid, et said tollase ehitusinstruktorite kooli asutatud, siis oli nende õilis eesmärk rajada kool paljude osakondadega,” rääkis Rand.

Direktor märkis, et kui täna oleks veel elus mõni kooli eakaaslane, siis võiks ta rääkida oma kogemustest ning tõenäoliselt oleks tal üüratu pagas elukogemusi ja kindlasti hulgaliselt emotsioone oma kooliajast.

Ametikooli õnnitles ka Kuressaare abilinnapea, ametikooli nõukogu esimees Tiina Talvi.

Print Friendly, PDF & Email