Esimesed soojad sokid on sõdurpoistele kootud

Esimesed soojad sokid on sõdurpoistele kootud

ESIMESED KOLM PAARI: Aime Lember otsustas ema eeskujul tänavu samuti sokikudumise kampaanias kaasa lüüa. Kõik ikka selleks, et sõdurpoiste varbad soojas oleksid. Foto: Sander Ilvest

Saarte Hääle toimetusse jõudsid kolmapäeval esimesed sokipaarid meie praegustele ajateenijatele.

“Varem on mul ema kudunud, aga teda enam pole. Nüüd ma mõtlesin, et koon ise,” tunnistas eile esimesed kolm kootud sokipaari ajalehetoimetusse toonud Aime Lember Kuressaarest. Ta lisas, et varasematel aastatel on ta toimetusse toonud ema kootud villaseid sokke.

“Tea, kas ikka sobivad?” kahtles ta sokke üle andes. Saades kinnitust, et loomulikult sobivad, jäi esimese sokikuduja süda rahule. Igasse sokisäärde oli Aime Lember pistnud sõdurpoistele ka midagi suu magusaks tegemiseks – sokisäärtesse olid peidetud šokolaaditahvlid.

Kuuldes, et just tema on esimene sokitooja, oli Lember siiralt üllatunud. Ta ise arvanud, et ju sokkide toomine juba suures hoos on ning tema seega üsna viimaste seas.

Juba viiendat aastat järjest kutsuvad Saaremaa naiskodukaitsjad koos Kadi raadio ja ajalehega Saarte Hääl kuduma ja kinkima meie oma saare ajateenijatele jõuluks sooje villaseid sokke. Vastavalt saabunud sokkide kogusele lähevad need ajateenijatele vahipataljoni, mereväebaasi, sidepataljoni, logistikapataljoni ja mujalegi.

Sokkidesse võib üllatusena lisada ka midagi magusat, täpselt nõnda, nagu esimene sokitooja Aimegi tegi. Olgu selleks šokolaad või kommid. Juurde tuleb kindlasti kirjutada kuduja nimi.

Sokkide kogumispunktid asuvad Kuressaares Väljaku tänav 5 (Kaitseliidu maleva staap) ja Tallinna tänav 9 (Saarte Hääle toimetus). Orissaares võib sokid viia raamatukokku ja Kirde poodi, Tornimäel koolimajja ja Salmel lasteaeda. Sokke oodatakse mainitud punktidesse hiljemalt 6. detsembriks. Nimelisi pakke vastu ei võeta.

Print Friendly, PDF & Email