Valjalas võisteldi rattasõidus (1)

Valjalas võisteldi rattasõidus

ENNE STARTI: Vasakult Liljan Sepp, Erika Välinurm, Malle ja Liis Maripuu, Maarika Saks ning võitjate paar Anita ja Kalmar Rahu. Foto: Ivika Laanet

Pühapäeval võis Valjala–Kallemäe teel tund enne keskpäeva näha erkkollastes ja oranžides helkurvestides jalgrattureid. Kokku startis 20-sekundilise vahega 21 sõitjat eesmärgiga sõita mööda maanteed kokku 13 km.

“Põhiline on, et sõitja rahule jäi,” ütles korraldaja, Valjala valla sporditöö organisaator Pirgit Nuut, lisades samas, kui tore on, et nii palju osalejaid oli. “Tähtis on ju inimesed kodust arvuti ja teleri eest välja saada,” nentis ta. Rohkem oleks siiski osalema oodatud ka noormehi ja mehi.

Kõik, kes retke alustasid, ka lõpetasid. Ilm suhtus sõitjaisse soosivalt, vihma ei tulnud mitte üks piisk.

Esikoha saavutas naiste arvestuses Anita Rahu, kellele järgnesid Malle Maripuu ja Maarika Saks. Meestest sõitis end esimeseks Kalmar Rahu, teise koha sai Kalev Kobin ja kolmandaks jäi Erko Siiner. Neiudest tulid esikohtadele õed Tuuli ja Viivika Vassar. Noormeeste arvestuses olid kiiremad sõitjad Markkus Nuut, Karl Lember ja Kiur-Juhan Lapp. Kõige noorem osaleja oli 7-kuune Kusti, kes sõitis koos ema Sille Lapiga kaasa ratta järele kinnitatud kärus.

Parimaid autasustati medali ja diplomiga, mida ehtis vallavanem Aare Martinsoni joonistatud karikatuur. Rattavõistlusel on kindlasti plaanis ka järg, mis saab teoks kevade poole. Neljapäeval on aga kõik Valjala kepikõnnihuvilised naised oodatud Valjala rahvamajja, kus pannakse punkt lõppenud kõnnihooajale.

Print Friendly, PDF & Email