Saare noored käisid mandril kõrgkoole kaemas (1)

Saare noored käisid mandril kõrgkoole kaemas

SAARLANNAD VILJANDIS: TÜ Viljandi kultuuriakadeemias näidati 3D-printerit, mille juures seisavad Kristiina Iilane (vasakul) ja Ulla Volke. Foto: Maie Meius

Koolivaheajal oli Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare gümnaasiumi gümnasistidel võimalik osa võtta õppereisist, tutvumaks õppimisvõimalustega Tartu ülikooli Pärnu kolledžis, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias, Tartu ülikoolis ja Eesti maaülikoolis.

SA ÜKS (Ülikoolide Keskus Saaremaal) korraldatud reisist võttis osa 34 kaheteistkümnendate klasside õpilast.

TÜ Pärnu kolledž pakub nelja õppekava, sh ka avatud ülikooli õppes. Kolledži õppekavasid tutvustas gümnasistidele rahvusvahelise turunduse spetsialist Taavi Tamm. Kuressaare gümnasiste käis tervitamas ka kolledži direktor Henn Vallimäe. Saarlastest õppijaid on praegu nii päevases kui ka avatud ülikooli õppes.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemias tehti ekskursioon õppehoonega tutvumiseks ja tutvustati kolledži õppekavasid. Kultuuriakadeemias on neli akadeemilist osakonda: etenduskunstide, kultuurhariduse, muusika- ja rahvusliku käsitöö osakond. Rahvusliku käsitöö osakond on ainulaadne maailmas, kuna ainult siin on võimalik omandada rakenduslik kõrgharidus Eesti rahvusliku tekstiili, ehituse ja metallitöö erialal. Metallitöö eriala tutvustati gümnasistidele põhjalikumalt.

Tartu ülikooli uuest õppekorraldusest rääkisid gümnasistidele saarlastest tudengid Janno Tilk ja Kristjan Lukk. Kuulati loenguid, võisteldi orienteerumismängus, kus tuli üles leida TÜ õppehooneid.

Eesti maaülikooli turundusspetsialist Kariina Tsursin andis ülevaate maaülikooli õppekavadest ning seejärel tutvuti hoonete ja õppimisvõimalustega lähemalt. Kõigepealt käidi spordihoones, seejärel jaguneti tehnikainstituudi, maastikuarhitektuuri osakonna ja toiduhügieeni osakonna vahel. Päeva lõpetas külaskäik anatoomiamuuseumisse ja ekskursioon väike- ja suurloomakliinikus.

Õpilaste tagasisidest selgus, et paljudel aitas õppereis oma edasises valikus kindlust saada. Negatiivse poole pealt mainiti ära, et näiteks Tartu ülikooli esitlus jäi kehvakeseks, see-eest kiideti maaülikoolis tehtud tutvustust.

Print Friendly, PDF & Email