Homme selgub lasteaia parim eskiislahendus

Homme selgub lasteaia parim eskiislahendus

PARIMAD: Ülal “Alice Imedemaal” ja “Möö”, all “Põrnikas” ja “Saara”. Kõikide ideekonkursi võistlustöödega saab tutvuda linnavalitsuse kodulehel. Foto: repro

Nõukogudeaegse tüüpprojekti järgi ehitatud Ida-Niidu lasteaiahoone rekonstrueerimisprojekti tarvis parima eskiislahenduse konkursile laekus 11 võistlustööd.

Neist valis žürii välja kolm laureaati ja eripreemia väärilise töö. Premeeritavad tööde märgusõnad tähestikulises järjekorras on “Alice Imedemaal”, “Möö”, “Põrnikas” ja “Saara”. 5000 euro suuruse preemiafondiga konkursi võitjad kuulutatakse välja reedel, 1. novembril.

“Kõige olulisem kriteerium oli muidugi see, et ehitame uue lasteaia, mitte näiteks kolledži või raamatukogu, sest viimastele omaseid jooni oli nii mitmeski töös,” tõdes žürii esimees Tiina Talvi.

Tema sõnul jäid preemia vääriliste lahenduste seast välja ka tööd, mis ei haakunud Kuressaare ega Ida-Niidu linnaosaga.

“Määravaks sai parim õueala ja hoone ruumiline terviklahendus, mida me ka ideekonkursilt ootasime,” lausus Talvi. “Pidasime silmas, et uus rajatis oleks ehituslikult rentaabel, igapäevaselt mugav ja turvaline nii lapsevanematele, õpetajatele kui ka lastele.”

Talvi rõhutas, et tegemist on ideekonkursiga ja sisuline projekteerimine alles algab. “Täpsemalt saame võidutööd tutvustada reedel, kui kuulutame välja võitjad ja avame nimekaardid,” märkis ta.

Žüriisse kuulusid lisaks Tiina Talvile linnaarhitekt Hannes Koppel, Katrin Koov Eesti arhitektide liidust ja sisearhitekt Taevo Gans Eesti sisearhitektide liidust.

Esmaspäeval sai kokku ka hankekomisjon. “Ühe osana hankest tuli esitada ka tulevaste projekteerimistööde võimaliku hinna indikatsioon iga võistlustöö osas,” ütles abilinnapea Kalle Koov.

Koovi sõnul on arhitektuurivõistluste võitjate väljahõikamise järel kavas läbirääkimistega hankemenetluse käigus tingimused läbi arutada. “Küsitakse lõplikku hinnapakkumist projekteerimisele ja kui kõikide osapoolte võimalused, soovid ja ajakavad klapivad, sõlmib linn suure tõenäosusega mingi aja pärast võidutöö autoritega projekteerimislepingu,” rääkis Koov.

Tema hinnangul on optimaalne ja n-ö valutuim variant alustada ehitamist tuleva aasta suveperioodist, kui lasteaed ei tööta. “Pärast tuleb lasteaiale küll ülejäänud ehitusperioodiks asenduspinnad leida, aga selline kogemus on linnavalitsuse haridusosakonnal teiste meie lasteasutuste rekonstrueerimise ajast olemas,” lausus Koov.

“Igal juhul tuleb sellest lasteaiast kena asi,” arvas abilinnapea.

Print Friendly, PDF & Email