Steineri selts loodab Kaarma koolimajas waldorflasteaia avada (19)

Saaremaa Steineri selts tahab waldorfpedagoogikal põhineva lasteaia avada tuleva aasta sügisel.

“Tahaksime seda teha järgmisel sügisel ja siis, aasta või paari pärast peaks tulema juba esimene klass,” tutvustas seltsi plaane selle juhatuse liige Katrina Tarkin.

Kavatsust asutada esmalt lasteaed põhjendas Tarkin järgmiselt: “Kuigi huvi kooli vastu tundub suurem, on kooli avamise eeldus lasteaia olemasolu. Muidugi ei tähenda see, et tavalasteaia laps waldorfkooli tulla ei saa, ent parem on siiski, kui waldorfkoolile eelneb waldorflasteaed, kus on tavalasteaiast hoopis erinev süsteem.”

Lasteaia tulevase asupaigana näeb selts Kaarma koolimaja. Juba praegu otsitakse tulevasele lasteaiale ja koolile õpetajaid.

“Waldorflasteaia ja -kooli puhul on nii, et selle loovad kõik koos – lapsevanemad, tulevased õpetajad, huvilised ja toetajad,” selgitas Tarkin. “Seetõttu me õpetajaid juba otsimegi, et nendega koos edasi sammuda.”

Katrina Tarkini sõnul on lasteaiaõpetajaks saamise vastu huvi üles näidanud kolm-neli, kooliõpetaja ameti vastu aga kaks-kolm inimest.

“Neil kellelgi ei ole küll waldorfpedagoogilist ettevalmistust, ent kevadel algab Tartus ettevalmistav kursus. Kuna see ei ole just odav, otsime seal osalemiseks rahastamisvõimalusi,” rääkis Tarkin.

Tarkini sõnul on lasteaia ja kooli avamise näol esialgu tegemist siiski vaid plaanidega. “Meid on praegu vaid kolm peret, kes sellega tegelevad, ja neli tõsisemat huvilist – seda on aga veel liiga vähe,” möönisTarkin.

Laupäeval korraldas selts Kuressaare kultuurikeskuses alternatiivpedagoogika-teemalise vestlusringi, kus lisaks seltsi liikmetele osales üheksa huvilist.

“Seda pole just palju,” tunnistas Tarkin, kelle sõnul võisid huviliste vähesuses oma rolli mängida samal ajal toimunud rahvamajade ööpäev ja suhteliselt vähene reklaam.

Et kindlat huviliste ringi kasvatada ja lapsevanemaid koolitada, kavatseb selts uuest aastast kutsuda Saaremaale esinema häid lektoreid Tartu waldorfpedagoogika seminarist ja waldorfkoolidest ning korraldada teemakohaseid loenguid ja kursusi. “Saaremaal on siiski teadlikkus sellest, mida waldorfpedagoogika endast kujutab, üsna väike,” tõdes Tarkin.

Lasteaia ja kooli asutamise konkreetsematest plaanidest saab Katrina Tarkini sõnul rääkida kevadel.

Print Friendly, PDF & Email