Leiti kass Järvelt (2)

Leiti kass JärveltJust sellise lakoonilise sõnumina astus esimest korda Grinch minu ellu. Milline, mis seisus, sõbralik või tigedik, rohkem mitte midagi.

Järgmine info- sõbralik, kõrvad puhtad, pika karvaga, ilus, toidukott anti leidja poolt kaasa.

Lisandunud infost oli kõige olulisem teave, et sõbralik ja et  kõrvad on korras. Esimene mõte selliste leidude puhul on, et tegemist on kellegi kaotsiläinud lemmikuga ja et on vaid aja küsimus, mil infot kuulutades õnneliku omanik üles leitakse. Pean kohe möönma, et enamus turvakodu poolt leitud kasse on siiski mitte tagaotsitavad. Sellele vaatamata on aga ikkagi iga uue tulijaga tunne, et teda oodatakse koju tagasi, keegi kindlasti otsib, on vaid aja küsimus, mil talle järgi tullakse. Lootus sureb viimasena.

Grinchi puhul püsis see lootus üsna kaua. Vaatamata sellele, et kaine mõistus mõlgutas mõtteid- erilise kirju ja koheva kasukaga, pojana kindlasti imearmas karvakera olnud, nüüd u. 5-kuune, emane, sügis, mahajäetud suvekodud… ehh, las jääb.

Igatahes on ta nüüdseks ennast väga mugavalt sisse seadnud ühesse turvakodu hoiukodusse.  Ootamatult mugavalt isegi, sest hoiuperele üllatuseks on ta vastuvõetav isegi alalisele kassist pereliikmele, kes siiani ühtegi teist hoiulist tunnistanud ei ole. Grinchiga aga kannatab süüa ühest kausist ja mängida ühte ja sama tagaajamismängu, kõva sõna!

Grinch niisiis armastab teisi kasse. Ja inimesi armastab ta. Mitte tavapärasel moel, et istud ja kass istub ka, sülle, vaid tema armastust saab aegajalt kõige ehedamal moel kõigi oma ihurakkudega tunda näiteks nii:  ta paneb tööle täiel võimsusel oma nurrumootori, ise samal ajal käppadega õrnalt seljas sõtkudes. Kas on tüütumat asja maailmas olemas, kui selline tegelane kell 5 hommikul ? Tõenäoliselt mitte.

Ja ka mitte armsamat!

Sest Grinchi mitmevärviliste laikudega siidpehme lumivalge kasukas on kaisutamiseks justkui loodud.

Nii ongi Grinchi teine nimi Tüütus, kolmas nimi Pehmus ja neljas… noh, selle nime panemise rõõmu jätaks tema uuele kodule! Lootus sureb ju viimasena!

Rohkem infot Grinchi või teiste turvakodu loomade kohta leiad www.saareloomad.ee või telefonil  58 370708.

Grinchi hoiukodu

Print Friendly, PDF & Email