Noorteprojekt lõppes lustliku konverentsiga (1)

Noorteprojekt lõppes lustliku konverentsiga

TANTSURÕÕM: Leisi KK rahvatantsurühm esinemas konverentsil rahvaste sõpruse õhtul. Vasakult Sander Süld, Kaie Ansper, Eva Maria Veitmaa, Carl-Hillar Stankevitš, Viljo Vallik, Hanna Mari Villsaar, Kristi Alle, Daniel Toomas Vajak, Den Tarmo Tool, Kairi Ansper, Helerin Anspeeter ja Romet Maripuu. Foto: Tuuli Pärtel

22 kuud kestnud INTERREG Eesti-Läti programmi noorteprojekti “Noorte initsiatiivid ja koostöö” elluviimise ajal toimusid neli 9-päevalist noortekohtumist kokku 144 noorele, 12 noorte korraldatud infopäeva ja 120 osalejaga konverents Ventspilsis.

Oma teadmisi jagas 18 lektorit. Noored tegid filme ja fotomontaaže, korraldasid Ventspilsi Lehmafestivali ajal flashmob’i, õmblesid kasutatud riietest moekollektsioone ja esitlesid neid Trashfash show’l, orienteerusid Ventspilsi linna ja Kuressaare linnusega tutvumiseks, imiteerisid linnavalitsuse-ettevõtjate-ametiasutuste tööd simulatsioonimängus, valmistasid aastavahetuseks kingitusi, võtsid koos vastu 2013. aasta, valmistasid rahvustoite, maalisid ja paigaldasid Kuressaare terviseparki kännuraja, lavastasid tantsuetenduse, õppisid viltimist ja graveerisid dolomiiti Anglas, tegid endale õnnekiviripatsid, sportisid, laulsid ja mängisid lustimänge.

Projekti kokkuvõttev konverents Ventspilsis toimus 19. oktoobril ja sellest võtsid osa Saaremaa ja Läti Kurzeme piirkonna noored. Projekti eestvedajad olid Ventspilsi noortekogu juht Kristians Jacevičs ja MTÜ Triigi Trikirand juht Tuuli Pärtel.

Ettekandeid tegid ka noorte tegevust ja uusi algatusi toetavate mittetulundusühingute esindajad. Lisaks rääkisid oma kogemustest projektide elluviimisel Ventspilsi noored ning Leisi noored Ann Saks ja Iti Metsamaa. Nii, jagades oma kogemusi ja tehes seda innustunult, rääkides sealhulgas ka raskustest, süstiti paljudesse noortesse positiivsust, et nad saaksid ka ise midagi suurt korda saata.

Pärast ettekandeid jagati noored gruppidesse ja läks lahti aruteludeks, muu hulgas ka noorte osast poliitikas. Hiljem tuli teha kokkuvõtted ja need loominguliselt ette kanda.

Õhtu meeleolukamat poolt sisustasid läti ja eesti kultuur – tantsud ja laulud.

Projektis osalenud Jakob Saare tunnistas, et viimane noortekohtumine ja konverents olid parim aeg tema elus. “Eelkõige arendasid kohtumised suhtlemisoskust,” ütles Jakob. “Katastroofiliselt kurb on fakt, et see projekt on lõppenud.”

Projektis osalemine oli noortele tasuta, projekti rahastas Euroopa regionaalarengu fond, omaosalust aitasid tasuda Leisi vald ja eraisikud.

Merily Porovart

Print Friendly, PDF & Email