Elve Viljus ja Rein Orn läkitati kuldsesse ajastusse (13)

Elve Viljus ja Rein Orn läkitati kuldsesse ajastusse

KAKS JUHTI: “Finantsosakonna matroon, ametis asjalik, impulsiivne, kohusetruu, ennastsalgav, haritud, rõõmsameelne ja seltskondlik. Kui vaja, kompromissitu võitleja. Pealmise koore all võib peituda soe ja vastuvõtlik hing,” iseloomustas Rein Orn oma kolleegi Elve Viljust eilsel pidulikul üritusel. Foto: Sander Ilvest

Eile saadeti Kaarma vallavalitsuses pidulikult pensionile valla rahandusosakonna juhataja Elve Viljus ning haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Rein Orn.

“Nüüd algab teie kuldne ajastu,” ütles Kaarma vallavanem Andres Tinno. “Vaadates teid, punapõskseid ja rõõmsameelseid, arvan, et toimetamist jätkub teil piisavalt,” lausus Tinno, andes Ornile üle haridusosakonna koostatud suure pildimosaiigi seitsme aasta jooksul jäädvustatud hetkedest.

Elve Viljus sai aga kingituseks parima vanaema käsiraamatu. Häid soove ja kallistusi jagasid staažikatele tegijatele nii head kolleegid vallamajast kui ka Aste kooli esindus eesotsas koolijuht Ulvi Valgega. Valla bussijuht Rein Aav andis Rein Ornile suure aplausi saatel üle endatehtud maali, millel Reinu taga nutma jäävad Kaarma valla naised, valla vapp ja lipp ning täht, mille poole edasi pürgida.

Ligi 40 aastat Saaremaal kultuurivaldkonnas, neist viimased seitse aastat Kaarma valla haridus- ja kultuuriosakonna juhatajana töötanud, Rein Orn tõdes, et ega selles äraminekus midagi kurba ole. “See on vaid üks elujärk ning arvan, et kui oleme veidi puhanud, hakkame midagi ikka tegema,” rääkis Orn. “Minu meelest tuleb minna, hinnates iseenese tarkust, õigel ajal. Siis, kui sa oled veel tipus, kui sa jaksad omal jalal kõndida ja kui su selja taga on noored ja tublid tulijad.”

Ta lisas, et on küll olnud kultuurivaldkonnas pikka aega, kuid erilisi üllatusi ei ole selle aja jooksul olnud. “Ma olen rabeleja tüüpi ja vana tüüpi inimene, kes vinguda ja käskida ei taha, teen ise ja olengi teinud,” tähendas Orn, kelle sõnul oli kõige raskem kivi, mida selle töö juures veeretatud, just hariduse valdkond.

Ligi kakskümmend aastat Kaarma vallas töötanud, majandusnõunikuna alustanud ja rahandusosakonna juhatajana lõpetanud Elve Viljus tõdes, et rõõmu on töö juures olnud ikkagi rohkem kui muresid.

“Mul on heameel, et olen saanud inimestele selgeks teha, et finantsdistsipliinist tuleb kinni pidada ja kõik prognoosid, ka masuaja omad, mis ma olen 20 aasta jooksul teinud, on toiminud,“ lausus Viljus, tähendades, et rõõmu on teinud just see, et inimesed on aru saanud, et kõik olulised tegevused tuleb põhjalikult läbi mõelda ja ette planeerida.

Viljuse sõnul on tal õnnestunud toredat koostööd teha. “Mulle jäävad ainult head mälestused,” märkis ta, lubades pensionile jäädes pühenduda oma armsatele lastelastele.

Kes täidavad vabaks jäänud ametikohad, oli Andres Tinno kinnitusel eile veel vara öelda.

Print Friendly, PDF & Email