Mönusa mee mekki teatakse nii saartel kui mandril (1)

Mönusa mee mekki teatakse nii saartel kui mandril

TALVITUMISEKS VALMIS: Oktoobri alguses Kiievis toimunud International Apicultural Congress’il tutvustas Ergo Oolup mesindusettevõtet Buckfast Bee ja buckfasti tõugu. Mesiniku perefirma korpustarudes elavad samuti buckfasti tõugu mesilinnud. Foto: Irina Mägi

“Eks see mesinduse idee oli loogiline jätk meie muudele tegemistele ja harrastustele, mis viivad inimese loodusesse ja teevad ta selle osaks aastaaegade ringkäigus. Mesindus annab ju võimaluse suhelda loodusega vahetult,” tõdeb mesinik Ergo Oolup.

Kuressaares sündinud ja kasvanud ning Muratsi külla perele eluaseme rajanud Ergo Oolup on end proovile pannud mitmel alal. Alles mõned aastad tagasi 1200 töötajaga turvafirmat Securitas juhtinud Oolup tegeleb nüüd hoopiski arvukama tööperega.

“Ettevõtja seisukohast võin öelda, et mul on praegu tohutu palju alluvaid, kohe mitu miljonit. Hommikul, kui nemad tööpäeva alustavad, võin mina rahulikult edasi magada. Minu ülesanne on neile aina tööd juurde anda. Sundima neid ei pea,” räägib tänavu Olustvere maamajandus- ja mesinduskooli lõpetanud Oolup.

Mesilaste hingeelu õppis Ergo Oolup tundma alles mõned aastad tagasi. Oma blogis kirjutas ta 2011. aasta mihklikuus: “Tänaseks on mesi vurritatud, mesilased söödetud ja kõik tarud talvekorterisse kolitud. Mõnus tunne on, väga mõnus tunne! Sain ju enam-vähem hakkama. Töö, mida olen selle nimel teinud, on vähemasti enda arvates olnud päris pirakas.”

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email