Linnalaagris meisterdati roboteid ja ragistati ajusid

Linnalaagris meisterdati roboteid ja ragistati ajusid

LAAGRIS ON TORE: Ajutreenimismasinat valmistavad Marcus Kask, Joosep Haug ja Markus Juursoo KG 6.a klassist. Foto: Sander Ilvest

Täna lõppeval koolivaheajal sai eile ja täna Kuressaare gümnaasiumi (KG) ja TTÜ Kuressaare kolledži koostöös teoks järjekordne tehnoloogialaager V–X klasside õpilastele.

Laagri korraldajad arvasid eile, et usutavasti kujuneb põnevaimaks ettevõtmiseks väikelaevamudelite töötuba, mis lõpeb laevade võidusõiduga (või merelahinguga) KG ujulas.

Lisaks laevadele meisterdati robootikatöötoas roboteid ja turismitöötoas maailma vaatamisväärsuste makette. Tervisliku toitumise töötoas tehti tervislikke krõpse ja smuutisid ning küpsetati kooki. Kavas oli ka mitmeid võistlusi ja viktoriine ning orienteerumismäng.

Neljapäeval tutvumismänguga alanud laagriga võivad üksikud soovijad ka veel täna liituda, kinnitas üks juhendajatest Hellit Salme. Laager on lastele tasuta, sest tegemist on osaga kolledži õppetööst.

Roboteid meisterdas kolledži õppeklassis 19 noort. Juhendaja Marko Adeli sõnul valmib seekord kuus ajutreenimismängu seadet, millel on erineva raskusastmega tasemed. Turismitöötoas vaadati põnevaid videoid maailma vahvatest paikadest ja meisterdati sealsete vaatamisväärsuste makette. Parimad meisterdajad said auhinna.

Pärast lõunat toimus orienteerumismäng, mille lõpp-punkt oligi Kuressaare kolledži “robotiklass”.

Täna alustatakse KG-s kell 10 viktoriiniga, kus lisaks ajudele saab proovile panna ka maitsemeeled. Rõhk on tervislikul toitumisel. Selles töötoas tehakse tervislikke krõpse, küpsetatakse kooki ja valmivad tervislikud smuutid.
Pärast lõunapausi suundutakse ujulasse, kus toimub laevade võidusõit. Samuti kuuleb põnevaid jutte laevaehitusest. Laager lõpeb ühise koogisöömisega.

Eile KG-s laagrilisi otsides sattusime aga füüsikaklassi, kus parajasti treeniti novembri lõpus Tallinnas Robotexil osalevat jalgpallirobotit KGbot. Siinsete poiste juhendaja Olle Arak selgitas, et seda robotit on ehitatud juba aasta otsa.

“Üks meeskonnaliige jõudis vahepeal juba ülikooli astuda,” sõnas Arak. Robot peab ära tundma õige värava ja püsima väljaku piirides. Kuigi eile õnnestus tal üks pall ka väravasse saata, kippusid ülejäänud suvalises suunas lendama. Allkorruselt leidsime aga kolm noormeest, kes joonejälgijat meisterdasid.

Kokku saadab KG robootikaklubi Robotexile 12 robotit ja 20 õpilast. Et 11. klassi noormehed laagrisse vanuse poolest ei sobinud, palusid nad lehes kirjutada, et neil oleks võistlusteks hädasti sponsoreid vaja.

Print Friendly, PDF & Email