Väikelaevaehitajad osalevad Põhja-Euroopa suurimal paadimessil

Saaremaa väikelaevaehitajad ühes TTÜ Kuressaare kolledži kompetentsikeskusega osalevad 26. oktoobrist 3. novembrini Hamburgis toimuval Põhja-Euroopa ja Läänemere ühel suuremal paadimessil Hanseboot.

Messi tänavune partnermaa on kompetentsikeskuse kommunikatsioonijuhi Silver Saluri sõnul Eesti ning ühtekokku osaleb messil 17 ettevõtet nii saarelt kui ka mandrilt. “Kui Eesti väikelaevaehituse põhiturg on seni olnud pigem Skandinaavia, siis see on julge vaatamine vana Euroopa poole,” hindas Eesti väikelaevaehituse liidu juhatuse liige ja Alunaudi tegevjuht Mark Muru siinsete tegijate ühist minekut Hansebootile. Muru sõnul lähevad mõned väikelaevaehitajad Hamburgi tegelikult juba mitmendat korda, sest pelgalt ühekordse külastusega kellelegi silma ei jää.

Mark Muru kinnitusel on Eesti tänavune partnermaaks olemine pööranud kindlasti rohkem huviliste pilke siinse regiooni poole. “See paistis silma juba siis, kui Saksamaa ajakirjanikud suvel Saaremaal käisid. Meie paaditööstus tundus neile päris muljetavaldav,” kinnitas Muru.

Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse õlul on Hansebooti messil seminari korraldamine, mis kannab nime “Euroopa väikelaevaehituse sektori väljakutsed – näidisriik Eesti”. Kõnealune seminar toimub Hamburgis järgmise nädala neljapäeval ning selle eesmärk on tutvustada Eesti väikelaevaehitust ja võimalusi üleilmsete trendide kontekstis. Näiteks võtab seminaril sõna Euroopa väikelaevaehitajate ühenduse European Boating Industry president Robert Marx, Saaremaa väikelaevaehitusest ja väikelaevadest räägivad lähemalt Alunaudi tegevjuht Mark Muru ja Saare Paadi tegevjuht Peeter Sääsk. Kohalikust väikelaevaehitusest üldisemalt räägib aga kompetentsikeskuse juhataja Anni Hartikainen.

Saluri sõnul minnakse messile üsna suurte ootustega. Mitte niisama end näitama, vaid läbi seminari ja kohapealse suhtluse keskusele edaspidiseks töödki leidma. On ju kompetentsikeskus peagi valmimas ning eeltöö – klientide leidmine – tuleb ära teha ikka enne seda. “Kui maja valmis, on juba natuke hilja selle peale mõtlema hakata,” kinnitas Saluri eile telefoniintervjuus Kadi raadiole.

Lisaks osalevad messil SA Saaremaa Turism ja MTÜ Lääne-Eesti Turism. SA Saaremaa Turism juhatuse liige Angela Nairis läheb Hamburgi messiks ettevalmistusi tegema juba lähipäevil.

54. korda toimuv Hanseboot on üks mitmekülgsema väljapanekuga paadimesse. Mullu külastas seda 80 000 inimest ja messil osales ligi 650 eksponenti 25 riigist.


Laevaehitajad messil

Ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) ühisstendil osalevad Alunaut OÜ, BoatArt OÜ, Flow Boat OÜ, Kasse Paadid OÜ, Lindvart OÜ, Lingalaid OÜ, Marineworld OÜ, Nordtenwest OÜ, Polar Shipyard OÜ, Ridas Yachts & Composites OÜ, Saare Paat AS, Tahe Kayaks OÜ, Paadisildade OÜ, Tarmetec OÜ, Extery OÜ, Brand Manual OÜ, Ulaelu OÜ.

Print Friendly, PDF & Email