Kolme päeva jooksu võitsid Ibrahim Mukunga ja Evelin Talts

VÄLEJALG: Keenialane Ibrahim Mukunga jooksis nii kiiresti, et edu konkurentide ees oli mäekõrgune. Foto: Irina Mägi

Kolme päeva jooksu võitis ettearvatult keenialane Ibrahim Mukunga, kes edestas kolme distantsi kokkuvõttes lähimat konkurenti lätlast Renars Rozet pea seitsme minutiga. Jooksu rekord jäi 12 sekundi kaugusele.

“Tegelikult oli raske,” tunnistas seljavõidu saanud Ibrahim Mukunga. “Kolm päeva tuli tõsiselt pingutada, sest ilm oli külm ja mulle harjumatu. Lihased andsid end viimasel etapil ikka päris palju tunda.”

Ibrahim Mukunga (Ferroline Group /Jooksupartner) sai kolme päeva jooksu kokkuvõttes aja 2.12.15,8. Teise koha saanud Renars Roze (JRK) läbis võistlusmaa 2.19.11,5-ga ja kolmandana finišisse jõudnud Elar Vulla (Ferroline Grupp /Jooksupartner) 2.22.01,2-ga.

“Üksi oli ees raske joosta, mõni konkurent oleks võinud olla, siis oleks ka aeg parem tulnud,” lausus Ibrahim Mukunga, kellel jäi 1992. aastast soomlase Juuso Rainio nimel olevast rekordist 2.12.03 väga vähe puudu.
“Ma jooksu rekordile ei mõelnud. Keskendusin oma jooksule ja see oli väga raske. Palju kiiremini poleks vist enam jõudnud ka.”

Evelin Talts kaitses tiitlit

Naistest võitis kolme päeva jooksu kindlalt ja suure eduga Evelin Talts koguajaga 2.43.33,0.

“Plaan oli kogu jooks maratonitempoga kaasa teha. Kuna hooaeg on selleks aastaks läbi, siis polnud mõtet väga kiiresti joosta,” ütles Evelin Talts Jooksuportaalile.

Ligi 10 minutiga kaotas Evelin Taltsile kolme päeva kokkuvõttes Johanna Ardel. Kolmandaks platseerus Anastasia Zahharova 2.53.23,2-ga. Esikuuikusse mahtusid veel Anu Teppo, Kaisa Kukk ja Svetlana Nikitina. Parima saarlasena oli Annika Vaher (JK Sarma) ajaga 2.59.29 kaheksas.

Mees- ja segavõistkondade arvestuses võitis Ferroline Group /Jooksupartner (Ibrahim Mukunga, Elar Vulla, Margus Pirksaar, Eero Kookla). Järgnesid Sparta I (Ando Õitspuu, Jaanus Kallaste, Janar Juhkov) ja VAK Staier I (Heinar Vaine, Ülari Kais, Tauno Hang, Kristjan Vares).

Naiskondadest tuli esimeseks Gatsina JK Silvija (Anastasia Zahharova, Svetlana Nikitina, Tatjana Šalimova, Olga Antonova). Teise koha sai Sparta Naised I (Evelin Talts, Anu Teppo, Kristiina Nurk, Triin Peterson) ja kolmanda koha SK Saue Tammed / Tuulest Viidud (Viivi-Anne Soots, Maris Terno, Susan Pihelgas, Anu Poopuu).

Veteranide võistkondadest osutusid paremateks Vanad Tegijad (Vjatšeslav Košelev, Ergo Kilki, Toomas Tarm), Ago Team (Kalev Õisnurm, Ago Kokk, Innar Sepp, Andres Ramst) ja Igiliikurid (Ago Veilberg, Veiko Ardel, Peeter Vennikas, Avo Kirsipuu).

Noortejooksul oli võistlusmaad 2 + 3,24 + 3,2 km. Kolm paremat olid Mark Abner (Uni-print/ CFC Suusakool) ajaga 28.09,3, Nikita Averkov (KJK Kalev Sillamäe) ajaga 29.08,1 ja Kristians Potasovs (SK Ašais) ajaga 29.21,7. Kokku läbis võistlusmaa 87 jooksjat.

40. kolme päeva jooksule registreerus 515 osalejat, mis on kõigi aegade rekord. Varasem rekord pärines eelmisest aastast, mil startis 409 jooksjat, neist suutis kõik kolm päeva vastu pidada 382. Tänavu lõpetas põhijooksu 449 sportlast.

Ando Õitspuu: viies koht on ootuspärane

Kolme päeva jooksul esimese etapi järel kolmas olnud Ando Õitspuu lasi kahe järgmisega endast küll kaks meest mööda, kuid peab viiendat kohta siiski ootuspäraseks.

“Viies koht on koht, millega enne jooksu arvestasin,” lausus Ando Õitspuu. “See on pigem ootuspärane tulemus, sest neli esimest meest on minust ikkagi tugevamad. Esimesel päeval olin küll kolmas, aga see oli tänu sellele, et kolm meest rajal eksisid.”

Õitspuu sõnul näitas esimene Kuressaares ja selle lähiümbruses joostud 10 km pikkune distants, et vorm on hea ja seepärast läks ta kahele järgmisele etapile optimistlikult.

“Teisel päeval jooksin väga julgelt ja sain suhteliselt hea aja, sest ei ole Sõrves nii kiiresti varem jooksnudki,” märkis 16,125 km 54.44-ga läbinud saarlane. “Pean muidugi Tiidrekut (Nurme – toim) tänama, kes aitas mind väga palju. Aga olin suhteliselt enesekindel.”

Kolmandale Kuressaares joostud 16 km pikkusele etapile viiendalt kohalt startides lootis Õitspuu, et tuleb tavapärane viitstart, kuid kõik alustasid korraga ja see mängis tema hinnangul konkurentidele trumbid kätte.

Ta läbis võistlusmaa 55.22,4-ga ja sai kokkuvõttes ajaga 2.23.21,2 viienda koha. Teda edestas ka jooksu mitmekordne võitja Vjatšeslav Košelev (KJK Kalev) ajaga 2.22.12,4.

“Läksin võitlema kõrgema koha eest, üritasin palju võtta, aga konkurendid olid tugevamad,” lausus Õitspuu. “Võtsin maksimumi ja säilitasin oma koha. Olin suhteliselt väsinud ja haigusevimm ka segas.”

Teistest saarlastest oli Kalev Õisnurm ajaga 2.32.41,3 kümnes ja Mairo Mändla 2.37.29,8-ga viieteistkümnes.