Paarkümmend aastat Võilillede keskel (1)

Paarkümmend aastat Võilillede keskel

KALLI-KALLI KA! Hommikuringis loevad tervitussalmi Uku Vesberg, Jesse Esna, õpetaja Koidu Jalak, Triinu Kaju, Renaate Treirat ja Johanna Kallas. Foto: Irina Mägi

Kas olete mõelnud, mida kujutab endast lasteaiaõpetaja töö? Isegi vanemad, kes hommikul oma võsukesed üle rühmaukse saadavad ja õhtul neile järele tulevad, ei pruugi aimata, kui tegus ja põnev on mudilaste päev ning kui palju on just lasteaiaõpetajad selleks ära teinud.

Kui sombusel oktoobrikuu kolmapäevahommikul Tuulte Roosi lasteaia Võilille rühma uksest sisse astume, võtavad meid vastu lasteaiaõpetajad Külli Laum, Koidu Jalak ja õpetaja abi Aime Nelis. Ja muidugi paarkümmend särasilmset mudilast. “Tere!” hüüavad poisid-tüdrukud üksteise võidu.

“Mina olen Johanna ja ma olen nelja-aastane,” teatab üks agaram tüdruk tulijaid uudistades.

“Mina olen ka neljane!”, “Mina olen kolmene! Mul tuleb varsti sünnipäev!” teatavad “võililled” üksteise võidu ja tõstavad käe – just nii mitu näppu püsti, kui palju aastaid kellelgi vanust on.

“Vaata, see on minu Polly!” näitab neljane Johanna oma pihus olevat pisikest kollaste juustega nukku. Seepeale sirutab kolm-neli poissi käe, näitamaks pisikesi mudelautosid.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email