UUS! Undrest võttis Torgus võimsa võidu (4)

Torgu vallas, kus oodata oli tõsist võitlust, tuli tulemus oodatust ühepoolsem. Mihkel Undresti juhitud valimisliit Sõrulased võttis 7-liikmelises volikogus 5 kohta. Kaupo Vipi juhitud valimisliit Taga-Sõrve Kodanik sai kaks kohta. Sotsiaaldemokraatlik erakond sai kokku veidi vähem kui 5% häältest ja seega volikogusse ei mahtunud. Varem oli volikogus Undresti ja Vipi nimekirjade vahekord 4:3 esimese kasuks.

Isikuliselt 60 häälega 264-st sai võimsa võidu senine volikogu esimees Mihkel Undrest. Kaupo Vipp sai oma nimekirja eesotsas 34 häält.

Saarte Häälelt valimistulemust kuuldes oli Undrest oma häältesaagi üle kõvasti üllatunud. ”See on ju, kurat, veel rohkem kui eelmine kord,” oli mehe esmane emotsioon. Volikogu kohtade jaotust vaagides tõdes ta, et nüüd on nende ülekaal selgem ja kaklusi kindlasti vähem. Oma edu kohta ei osanud Undrest muud kosta kui ütles, et on kogu aeg olnud tegudeinimene ja see ta edu pant arvatavasti ka on. Undrest oli enam vähem-kindel, et senine vallavanem Tiit Põld jätkab ka nüüd vallavanemana, kuigi pääses ka volikogusse. Volikogu esimehena jätkab kindlasti Mihkel Undrest ise.

Torgu volikogu esialgne koosseis on: Mihkel Undrest, Luule Aadussoo, Tõnis Saar, Tiit Põld võitjanimekirjast ning Kaupo Vipp ja Kaire Müür teiseks jäänud nimekirjast. Tiit Põllu vallavanemaks asudes peaks volikogusse saama Virgo Mets.

Print Friendly, PDF & Email