UUS! Salmel tegid senised tegijad puhta töö (1)

Vabariigi valimiskomisjoni avaldatud valimistulemused näitavad, et Salme vallas oli häälte jagunemine suhteliselt ootuspärane. Võidu võttis valimisliit Koostöö, kus senised tegijad endiselt reas.

484 valimas käinud Salme valla elaniku hulgast andis oma hääle Koostöö kandidaatidele 443 inimest. Sellega sai Koostöö endale kõik 9 kohta valla volikogus. IRL sai Salmel napid 26 häält ning Reformierakond 15 häält.

Valdavalt anti oma hääl Salme vallas senisele vallavanemale Kalmer Poopuule. Tema kogus 162 häält. Peale Poopuu on praegustel andmetel volikogus sees ka Eve Tilts, Valdur Kanne, Andrus Raun, Elve Lepik, Maret Seeman, Koit Kull, Jaanus Reede ja Kaidi Ottis.

Kalmer Poopuu tunnistas, et pole jõudnud ise veel numbreid jälgida, kuid tõepoolest paistab Koostöö olevat võitnud. “Matemaatikat kõik oskavad,” tõdes Poopuu vastuseks küsimusele, kas tulemus oli temagi jaoks ootuspärane, viidates sellele, et Koostöö-väliselt oli kandideerimas vaid kolm inimest.

Poopuu jaoks oli tulemuste seas siiski üllatusi ja mõni neist mitte nii rõõmustav. Volikogu senine esimees Meelis Juhandi näiteks ei kogunud praegustel andmetel piisavalt hääli, et volikogusse pääseda. Juhandi sai vaid 16 häält. Viimasenda volikogusse pääsenud Kaidi Ottis sai aga 20 häält.

IRL-i ainus kandidaat Tea Merivald kogus 26 häält ning Reformierakonna kandidaadid Bret Paas ja Marika Paas kogusid hääli vastavalt 8 ja 7.

Salmel käis valimas 46,64 % hääleõiguslikest elanikest.

Print Friendly, PDF & Email