UUS! Pöidel tulevad võimule sotsiaaldemokraadid (1)

Pöide vallavolikogu valimistel õnnestus aastaid opositsioonis istuma pidanud sotsiaaldemokraatidel lõpuks oma tahtmine saada ja võimule tulla.

Heitluses valimisliiduga Oma Vald said sotsiaaldemokraadid seekord veenva võidu, võttes üheksast volikogukohast endale kuus.  Sotsiaaldemokraadid said valijatelt 261 häält, vallavanem Jüri Linde juhitud vastasleer aga teenis vallakodanikelt 162 häält ja kolm kohta volikogus. Kokku käis Pöide vallas hääletamas ligi 57 protsenti valijatest.

“No see on ju küll hea uudis vastu õhtut,” ütles uueks Pöide vallavanemaks saav Andres Hanso valmistulemusi kuuldes. Võimuvahetus toob tema sõnul valla juhtimises kindlasti kaasa ka muutusi. “Iga inimene toob endaga kaasa uusi mõtteid, uusi ideid, nende puudust mul pole kunagi olnud,” märkis praegu pensionipõlve pidav Hanso, kes kogus 129 häält. “Eks ma katsun vallaelu natukene aktiviseerida ja valda inimestele lähemale tuua.”

Andres Hanso sõnul on Pöide vald tegutsenud rahvast liiga eraldi ja inimlik kontakt – õlalepatsutamine ja rääkimine on jäänud tahaplaanile.

Viimased seitse aastat Pöide vallavanem olnud Jüri Linde ütles, et tunneb valmiskaotuse üle kerget pettumust. Kaotuse põhjuseks on ühest küljest kindlasti asjaolu, et praeguse vallavõimu poolehoidjate valimisaktiivsus jäi madalaks. Ka valimispropagandat valimisliit Oma Vald eriti ei teinud. “Seda propagandat on niigi kõik kohad täis,” põhjendas Linde, kelle hinnangul  tegid sotsiaaldemokraadid valimisvõidu nimel rohkem tööd, seda just valimiste-eelsel ajal.

Jüri Linde sõnul tema elu pärast vallavanema ametist lahkumist seisma ei jää. “Mul on oma ettevõte, millega edasi minna,” lausus ta.

Pöide vallavolikogu uus koosseis on praegu järgmine: sotsiaaldemokraadid Andres Hanso, Marina Treima, Kaidi Rannaäär, Aili Juhkam, Lea Peet ja Andres Peet ning Jüri Linde, Koit Kelder ja Eino Kirs valimisliidust Oma Vald.

Print Friendly, PDF & Email