UUS! Kuressaare uueks linnapeaks saab Hannes Hanso (16)

VÕITJA MUSI: Hannes Hanso tänas soojalt ka oma abikaasa Riinat. Foto: Sander Ilvest.

Kuressaares võitis valimised Sotsiaaldemokraatlik erakond.  Suure tõenäosusega saab Kuressaare järgmiseks linnapeaks valimistel ülekaalukalt suurima häältesaagi kogunud  Hannes Hanso, kes enda sõnul ei oleks taolist häältesaaki uskunud.  Kuigi Hanso ise linnapeaks saamist kohe kinnitama ei soostunud, on sotsiaaldemokraatidel Saarte Hääle andmetel koalitsioonis kindel koht.  Hiljem ütles Hanso Postimehele, et kui koalitsioonis kokkuleppele saadakse, asub ta linnapea kohale. 

Sotsiaaldemokraadid kogusid Kuressaares ühtekokku 1904 häält (36,47%), Hannes Hanso tulemus oli seejuures ülivõimas 978 häält. Reformierakond sai seekord 1572 häält (30,11%), nende esinumber, senine linnapea Mati Mäetalu 402 häält. IRL-i linnapeakandidaat Toomas Takkis kogus 283 häält, erakonna häältesaagiks jäi 1300 (24,9%). Keskerakond kogus linnas 444 häält (8,5%).

Volikogus said sotsiaaldemokraadid kaheksa kohta, Reformierakond seitse, IRL viis kohta ning Keskerakond ühe koha.

Sotside valimispidu Kuursaalis oli üsna tagasihoidlik. Juba e-häälte teatavakssaamisel 8 kohaga Kuressaare valimisvõitlust juhtima asunud sotsiaaldemokraadid ei uskunud arvatavasti viimase hetkeni, et tulemus jääbki selliseks ning võetakse võit. Kuressaare viimaste valimistulemuste selgudes kõlasid rõõmuhüüded ning aplaus Hannes Hansole, kes endalegi üllatuseks valimisteõhtu tähtsamat tänukõnet pidas. Hanso tänas kõiki, kes võidu nimel tööd tegid ja ütles, et nüüd tuleb vaadata, mis edasi saama hakkab.  Hanso sõnul on põhjust rõõmustada kõigil. Nii valituks osutunutel, kandideerinutel kui muidugi toetajatel. Kimbu punaseid roose kinkis vastne valimiste võitja oma abikaasale Riinale.

Saarte Häälele antud intervjuus tõdes Hanso, et võidu tõi arvatavasti ikkagi inimeste soov muutusteks. “Me pakume uut verd, uusi tuuli, uusi lahendusi,” märkis Hanso. Tema arvates näitasid e-hääletuse tulemused muuhulgas selgelt, et nad said ka nooremate inimeste hääli.

Sotside “halliks kardinaliks” nimetatud ja samuti volikogukoha võtnud Tambet Kikas ütles, et isegi kõige utoopilisemates rehkendustes ei suutnud nad enne valimisi kuskilt üle viie koha välja pigistada. Kikas nägi edu võtit selles, et nad andsid signaali, et neil ei ole probleemi olla ka opositsioonis. “Meie inimesed ei tahtnud iga hinna eest võimule,” kinnitas Kikas ning arvas, et üks hea tulemuse toonud asjaolu oli ka see, et nende kampaania oli suhteliselt tagasihoidlik. Kikas ütles kohe pärast valimistulemuste selgumist, et praegu ei saa homsest päevast midagi rääkida. Kõik selgub läbirääkimiste käigus.

Sotsiaaldemokraatide esindajad volikogus on: Hannes Hanso, Piret Sarjas, Madis Kallas, Tambet Kikas, Lea Kuldsepp, Kairit Lindmäe, Merit Karise ja Reet Tuisk.

Eelmistel valimistel said sotsid vaid 5,02% häältest, Reform oli toona võidukas 45,27% häältega, IRL kogus samal ajal 23,21% ning Keskerakond 21,63% häältest.

Hääletamas käis Kuressaares 5220 inimest.

Print Friendly, PDF & Email