UUS! Raido Liitmäe ja IRL tegid Muhus võimsa tulemuse

Muhu vallas võttis kindla võidu vallavanem Raido Liitmäe juhitud IRL-i nimekiri, mille liikmed said 77 protsenti häältest ja 10 kohta  13-liikmelises volikogus. Muhu on ka Saare maakonna ainus omavalitsus, kus IRL sel aastal kohalikud valimised võitis.

Võrreldes eelmiste valimistega võttis IRL juurde viis volikogukohta, reformierakond aga kaotas neli kohta.  Reformierakonnal on Muhu volikogu uues koosseisus kaks ja Keskerakonnal üks koht. Muhus käis valimas 962 inimest, valimisaktiivsus oli 56,7 protsenti.

Muhu valimiste tõeliseks kangelaseks osutus aga praegune vallavanem Raido Liitmäe, kelle kogutud 246 häält on rohkem, kui ühegi teise kandidaadi valimistulemus pärast taasiseseisvumist. Muhu valla senine häälterekord pärineb 1999. aastast, kui Heino Palu sai üksikkandidaadina 214 häält, legendaarne Jüri Räim oli 1993. aastal saanud 213 häält. Äramärkimist väärib, et Raido Liitmäe pole mitte kunagi varem omavalitsuse volikokku kandideerinud.

Küsimusele, kas Raido Liitmäe on muhulaste hulgas oma populaarsuselt nüüd uus Jüri Räim, vastas Raido Liitmäe: “Kas just Jüri Räim, aga ma arvan, et need asjad, mis me ette võtsime, need läksid hästi ja eks sellest ka rahva usaldus.”

Liitmäe sõnul ta nii suurt  häälesaaki saada ei lootnud. “Meil on nimekirjas väga palju tublisid inimesi ja arvasin, et hääled jaotuvad ühtlasemalt,” kinnitas vallavanem. “Tunnen, et natuke on need hääled saadud nagu avansina.”

Raido Liitmäe möönis, et kuigi valimised Muhus võitis IRL-i nimekiri, pole selle nimekirja kandidaadid tõsimeelsed poliitikud. “Eks muhulane valib ikkagi inimesi ja valib tehtud tegude järgi, mitte parteid,” lisas ta.

Muhu vallavolikogu uus koosseis on järgmine: IRL-i kandidaadid Raido Liitmäe, Mihkel Ling, Aarne Jõgi, Tiina Saar,  Aino Rummel, Meelis Mereäär, Jaan Kesküla, Ain Saaremäel, Olev Vahter ja Triin Valk. Reformierakonnast said volikokku Imre Sooäär ja Jaana Palu ning keskerakonnast Triinu Lang.

Print Friendly, PDF & Email