Kuressaare tennisekeskus on saarlased nakatanud tõelise mängupisikuga (2)

Aasta tagasi avatud Kuressaare tennisekeskus pakkus kõigile huvilistele võimaluse suurepärastes tingimustes tennist mängida. Aastaga on keskus end täielikult õigustanud.

OÜ Saare Tennisekeskus juhatuse liikme Maire Leedo kinnitusel on aasta möödunud kiiresti, tegusalt ja mis seal salata – väga hästi. Tenniseharrastajate hulk on selle ajaga tublisti kasvanud ning võib öelda, et saarlased on iganes tenniserahvas. “Maja on kogu aeg rahvast täis, sest kes korra on maigu suhu saanud, käib igal nädalal 2–3 korda trennis. Sellegipoolest ootame halli veel uusi mängijaid,” rääkis Leedo. “Kes sõrme on tennisele andnud, sellel võtab ta terve käe.”

Tema sõnul on aasta tegutsemist näidanud, et tennisekeskus oli tõepoolest vajalik. “Praegu on kõik tingimused olemas,” tõdes ta.

Tennisemängu harrastajate seas on nii täiskasvanuid kui ka lapsi. Keskuses treenib praeguse seisuga kaks tennisekooli: Aivi Auga tennisekool ja Rauno Gulli Saaremaa tennisekool. Tennise kasuks otsustanud lapsi on ligikaudu 90 ja harrastusmängijaid üle 100.

Spordialana on tennis suurepärane treening, võistlus ja seltskondlik kogemus, põhjus reisimiseks, meelelahutuseks ja takkapihta väärtuslikult perega koos veedetud aeg. Mitmekesisus hoiab tennisekirge mängijate sõnul elus – mängida saab treeneriga, erinevate partnerite ja vastastega.

Aasta jooksul on olnud palju võistlusi. Tippsündmus oli kindlasti rahvusvaheline turniir Saaremaa Open, mille põhiorganiseerija on Saaremaalt pärit Riho Kallus. Suurem turniir oli ka rohke osavõtjate arvuga prestiižikas Angerjaturniir, mille peakorraldaja on Märt Vooglaid. Lisaks toimus Rauno Gulli organiseerimisel Eesti kõrgliiga kaks GP-sarja, mis on mõeldud põhiliselt noortele mängijatele. Igal aastal toimuvad Saaremaa meistrivõistlused, mille läbiviija on Rauno Gull. Talvel toimusid ka legendaarse tennisisti Sven Evingu eestvedamisel veteranide võistlus ja kaks Mixtuuri etappi. Juba viiendat aastat sai teoks populaarne naiste tenniseturniir Saaremaa Kadakas.

Väiksemaid võistlusi on tennisekeskuses igal kuul mitmeid. Lisaks käivad Kuressaare tennisekeskuses nädalavahetustel mängimas teised klubid üle Eesti. Tullakse mitmeks päevaks, korraldatakse siin tenniselaagreid ning väiksemaid turniire ja sõpruskohtumisi. Külalistele meeldib tennisekeskuse atmosfäär, seda peetakse mõnusaks ja külalislahkeks.

Kuna just praegu on Kuressaare tennisekeskuse sünnipäevanädal, siis toimub laupäeval sünnipäevaturniir segapaarismängus. See algab kell 12 ning lõpeb sünnipäevatordi ühissöömise ja auhindade jagamisega.

Print Friendly, PDF & Email