Kuressaare animapäevad pakuvad filme ja töötube

Sellest reedest pühapäevani vältavatel Kuressaare animapäevadel jagub põnevust igasse päeva. Programm on korraldajate sõnul tihe ja midagi endale sobivat peaks leidma ilmselt iga animafilmi huviline.

Kui reede, laupäeva ja pühapäeva esimene pool päevast on täidetud koolituse ja töötubadega, siis teine pool on valdavalt filmiprogrammi päralt. Õpetajate täienduskoolitus “Animatsioon loovusõppes” pakub õpetajatele metoodikaid ja tööriistu loovuse arendamiseks ja õpilaste loovtöö juhendamiseks.

Animafilmi töötubades on õpilastel võimalus tutvuda nii tänapäevase tehnika kui ka enese loomingulise arendamise võimalustega. Noored saavad rakendada oma loovust liikuvas pildis, arendada käelist osavust, aja ja värvide tunnetust, loo jutustamise oskust. Lisaks avastada muusika, kujutava kunsti ja näitemaailma saladusi.

Nii koolitusele kui ka töötubadesse tuleb end eelnevalt registreerida animapäevade ühe korraldaja, Nukufilmi lastestuudio juhataja Elo Liivi meiliaadressil elo@nukufilmilastestuudio.ee.

Animaprogramm on avatud kõigile animatsioonihuvilistele. Programmis on filmid Eesti stuudiote uuemast toodangust ja Eesti kunstiakadeemia animatsiooni osakonna õpilaste filmikatsetustest. Kahel õhtul toimuvad ka autoriõhtud, kohtumaks Mait Laasi ja Priit Tenderiga ning tutvumaks nende filmiloominguga.

Reedel avatakse Kuressaare Disainimajakas näitus Mait Laasi loodud maailma esimese 3D-nukufilmi “Maroc Orange ja Lisa Limone lustakas armulugu” keerukast valmimisprotsessist.

Animapäevad toimuvad Kuressaare ametikoolis. Animapäevi korraldab Nukufilmi Lastestuudio MTÜ, partnerid on Kuressaare ametikool, OÜ Nukufilm ja Eesti Joonisfilm.

Print Friendly, PDF & Email