Ametikooli videot saatis Brüsselis pöörane edu (5)

Ametikooli videot saatis Brüsselis pöörane edu

EUROOPA LEMMIK: Klipi lõpetuseks annab Nadja Haugas maailmale teada, et tema on nüüd sisse rännanud Saaremaale ja loodab, et pere mõistab teda.

Kuressaare ametikooli teabegraafika eriala õpilaste filmiklipp võitis Euroopa Komisjoni korraldatud loomekonkursil 1500 töö hulgas peaauhinna videokategoorias. Sama lühifilm pälvis ka publikupreemia.

“Publikupreemia oli puhas töövõit, tegime koolis ja ka Facebookis palju tööd selleks, et filmi vaadataks ja meie klipile hääli antaks,” selgitas juhendaja Merit Karise, kelle jaoks oli see tänavu juba teine taoline edukas saavutus.
Märtsis võitis reklaamikunsti valikaine tundides ametikooli ja Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaste ühistööna valminud video peapreemia Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee filmikonkursil.

Esmaspäeva õhtul Brüsselis välja kuulutatud tulemus tundus uskumatu isegi tegijatele endile. Karise sõnul kommenteerisid žürii liikmed, et esitatud lugu oli lihtne ja siiras ning tehniliselt väga korralikult teostatud.

Film “Minu perekonna ränded” osales Euroopa Komisjoni korraldatud sisserändajate-teemalisel konkursil. Film räägib kahe minuti jooksul ametikooli teabegraafika õpilase Nadja Haugase ning tema vanemate ja vanavanemate rännakutest viimase saja aasta jooksul.

Konkursi võitudega kaasnes auhinnaraha kogusummas 20 000 eurot, mis tuleb Kuressaare ametikoolile. Merit Karise lubas selle eest oma toetajatele suure peo korraldada ning ülejäägi investeerida disainiõppe arendamisse Kuressaares.

Sularahapakkidega võitjad siiski koju ei saabunud. Küll aga tuli Brüsselis lennukile viia kaks vineertahvlit mõõtudega 1,2x 0,6 meetrit ja kolm karpi meenetega.

“Saime Brüsselis mitmeid kontakte. Bologna ülikooli filmiinstituudi ja ühe Londoni reklaamikooliga hakkame kindlasti õpilasi vahetama,” lubas Karise.

Kokku esitati konkursile 1500 tööd, mis olid eelnevalt läbinud siseriikliku konkursisõela. Ametikooli film konkureeris koos Eesti kunstiakadeemia ja Tartu kõrgema kunstikooli tudengite töödega.

Filmi meeskonda kuulusid ametikoolis teabegraafikat õppivad Nadja Haugas, Carolin Kuiv ja Kätlin Tint ning multimeedia kujundamise õpilane Martin Siilak. Video valmis teabegraafika õpperühma erialaprojektide tundide raames. Idee väljatöötamist juhendas Merit Karise, tehnilist teostust Lauri Saluveer ja Madis Vaher.

“Euroopa Komisjoni esindajad kavatsevad meie filmi hakata näitama sisserändeteemalistel konverentsidel ja mujal. Samamoodi on komisjon palju kasutanud ka meie kevadist filmi, mis rääkis Euroopa kodanikuks olemisest,” lausus Merit Karise.

Vaata videot siit.

Print Friendly, PDF & Email