Timo Anis püüab rallimaailma staare

Timo Anis püüab rallimaailma staare

SUUREPÄRANE: Timo Anis tunneb end rallifotograafina kindlasti omas elemendis. Foto: erakogu

Autoralli on vähemalt saarlasi alati paelunud. Kuid vähesed teavad, et maailma ralliradadel liigub ka üks Saaremaa mees. Tõsi küll, tema seisab raja kõrval ja üldjuhul fotoaparaadiga.

Tallinnas elav Timo Anis on pärit Saaremaalt. Oma sõnul veetis ta lapsepõlves aega nii linnas kui ka maal – Lääne-Saaremaal Karala külas. Ütleb tänagi, et Saaremaa on lapsele kasvamiseks parim koht. Kooliaega Saaremaa ühisgümnaasiumis meenutab ta hea sõnaga, nentides, et kool on tema jaoks olnud kvaliteedimärk. “Tänu SÜG-ist saadud heale haridusele on teatud asjad elus minu jaoks lihtsamad olnud,” on ta kindel. Gümnaasiumile järgnes maaülikool ja praegu töötab ta põllumajandusministeeriumis, kus tegeleb maaelu arenguga. Kuid see kõik on vaid eellugu.

Saaremaa ralli pisik

Päeval, mil see lugu ilmub, alustab Timo Anis oma päeva kuskil Mustjala või Undva kandis. Saaremaa rallilt ükski vähegi ralliga seotud fotograaf naljalt ei puudu. Vaid mõned päevad enne selle loo ilmumist tuli Timo aga Prantsusmaalt, kus oli raja ääres tunnistajaks järjekordse ralli maailmameistri selgitamisel. Ralli MM-karusselliga kaasa liikudes tunnistab ta, et rallide pildistamine ei ole töö, vaid elustiil.

Kui rääkida Timo kooliaegsete tuttavatega, ei mäleta neist keegi tema pildistamishuvi. Timo tunnistab ka ise, et kooliajal ei olnud ta miski pildistaja. Pigem pildistasid lapsepõlves ta vanemad ja Timo ütleb, et pildil olla talle ei meeldinud.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email