Valimised said hoo sisse

Eile kella neljaks pärastlõunal oli Kuressaare kultuurikeskuses asuvas valimisjaoskonnas eelhääletamas käinud 200 inimest. Jaoskonna töötaja Mati Talvistu ütles, et valimised on seekord rõõmsalt käima läinud. 

Kuressaares on hääletamas käinud nii Torgu, Mustjala kui ka Valjala inimesi. Kaugemalt tulijad on olnud Tallinnast ja Pärnust.

Hääletada saab isikut tõendava dokumendi alusel. Talvistu sõnul on mõnel hääletama tulnul ID-kaart olnud aegunud, aga isiku tuvastamiseks sobib ka autojuhiluba või pensionitunnistus. “Peaasi, et dokumendil on pilt ja isikukood,” täpsustas ta.

Veel on inimesed pahandanud, et nad ei saa hääletada soovitud isiku poolt. “Paraku saab valiku teha ainult nende kandidaatide seast, kes kandideerivad teie elukohajärgses omavalitsuses,” selgitas Talvistu.

Parajasti valimisjaoskonnast väljunud linnamees Olev Teras tunnistas, et tema käib valimas rohkem inertsist. Valikutegemine tema jaoks aga raske polnud.

Tallinnasse sisse kirjutatud vanem proua oli aga pessimistlik selles suhtes, kas tema lemmik võimule saab. “Meil seal pealinnas jätkub kõik ilmselt samamoodi,” ütles Tallinnas sündinud suvesaarlane.

Print Friendly, PDF & Email